مسئول سازمان فضای مجازی سپاه قدس گیلان خبر داد؛
راه‌اندازی سایت تخصصی «کوچک جنگلی» در رشت

گیل ابراز – مسئول سازمان فضای مجازی سپاه قدس گیلان با اشاره به راه‌اندازی سایت تخصصی «کوچک جنگلی» در این استان، گفت: این سایت دوشنبه این هفته رونمایی می‌شود.

سجاد ستوده عصر شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های فعالان فضای مجازی استان در یکصدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک جنگلی، اظهار کرد: هم‌زمان با ایام گرامیداشت یکصدمین سالگرد شهادت اسطوره استکبارستیزی مردم گیلان و نماد استقلال‌خواهی مردم ایران، فعالان فضای مجازی گیلان اقدام به طراحی، تدوین و تولید محصولات متنوع چندرسانه‌ای در قالب‌های مختلف کرده‌اند.

مسئول مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان با اشاره به انفعال متولیان و مسئولین برگزاری کنگره میرزا کوچک و سازمان‌های متولی امر، بیان کرد: متأسفانه کنگره‌ای که از سال ۹۷ برخی از مسئولین استان وعده برگزاری آن را داده بودند، به سال‌های بعد موکول شد.

رونمایی از بیش از ۳۰ محصول متنوع با موضوع میرزا

وی با بیان اینکه بسیاری از فعالان فرهنگی و اجتماعی و فعالان فضای مجازی استان گیلان در اقدامی خودجوش برنامه‌های مختلفی جهت معرفی میرزا کوچک و نهضت جنگل طراحی کردند، افزود: بیش از ۳۰ عنوان محصول متنوع در قالب‌های مختلف پیرامون نهضت جنگل تولید شده است.

ستوده با اشاره به رونمایی از محصولات متنوع تولید شده درباره میرزا کوچک جنگلی، تصریح کرد: قرار است در روز دوشنبه ۱۸ آذرماه در یک ویژه برنامه که به شکل و در قالب نویی برگزار خواهد شد از این محصولات متنوع رونمایی شود.

مسئول سازمان فضای مجازی سپاه قدس گیلان با اشاره به راه‌اندازی سایت تخصصی «کوچک جنگلی»، عنوان کرد: این سایت دوشنبه این هفته رونمایی می‌شود.

وی افزود: سایت میرزا کوچک جنگلی در یک قالب زیبا، مدرن و با استفاده از نرم‌افزارهای روز دنیا طراحی شده و قرار است مجموعه تولیدات، یادداشت‌ها درباره نهضت جنگل و میرزا کوچک جنگل در آن منتشر شود.

ستوده با بیان اینکه یکی از این برنامه‌های تولیدی، درس گفتاری تحلیلی با عنوان روایت جنگل است، اظهار کرد: این درس گفتارها با هدف تولید یک محتوای مبنا برای تولیدکنندگان محصولات چندرسانه‌ای پیرامون نهضت با توجه به مبانی نهضت جنگل مبتنی بر اندیشه انقلاب اسلامی تولید شده است.

وی با اشاره به جمع آوری شبهات مطرح شده پیرامون نهضت، جنگل بیان کرد: هر کدام از این شبهات در قالب یک برنامه کوتاه سه‌دقیقه‌ای با حضور اساتید دانشگاه و حوزه پاسخ داده شده و در ایام یکصدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک جنگلی منتشر خواهد شد.

مسئول فضای مجازی سپاه قدس گیلان با اشاره به ساخت مستند و موشن گرافی پیرامون شخصیت و قیام میرزا کوچک جنگلی، گفت: دو آیتم نقاشی شنی، یک عنوان موشن کمیک و ۸ عنوان مصاحبه مردمی و تصویری نیز در قالب‌های مختلف به معرفی نهضت جنگل می‌پردازد و علاوه بر آن یک موزیک ویدئو هم به کمک گروه سرود منادیان بصیرت تولید شده است.

برگزاری نشست تخصصی با موضوع میرزا

ستوده با اشاره به تولید یک نماهنگ دو زبانه فارسی و گیلکی افزود: این نماهنگ برای اولین بار در این سبک و با صدای حاج اصلان رمضانی از مداحان معروف استان تولید شده است.

وی با اشاره به برگزاری چندین نشست تخصصی با موضوع میرزا کوچک گفت: مراسم رونمایی در روز چهارشنبه با حضور حجت اسلام علی‌اکبری، رئیس شورای سیاست گزاری ائمه جمعه کشور برگزار می‌شود و در این مراسم، ماراتُن کتاب تعاملی شتاب رونمایی خواهد شد که در قالب آن دانش آموزان می‌توانند نرم‌افزارهای کوتاه قصه، پیرامون نهضت جنگل تولید کنند.

مسئول مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان با اشاره به طراحی و تولید نرم‌افزار اندرویدی یاران میرزا، بیان کرد: این نرم‌افزار با عنوان «یاران میرزا» تولید شده و این قابلیت را دارد که به شکل واقعیت افزوده، محتوا و متن را به مخاطب ارائه کند و مخاطب هم می‌تواند با گرفتن گوشی به سمت نمادهای طراحی شده در گرافیک خاص، آن نماد را تبدیل به انیمیشن کند./مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.