معاون درمان علوم پزشکی گیلان، مسافرت را جدی ترین تهدید برای سلامتی مردم گیلان دانست و افزود: در حال حاضر ۴۷۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان بستری هستند و حال ۶۰ نفر وخیم است.

گیل ابراز/ به نقل از ایسنا؛ دکتر انوش دهنادی مقدم، با بیان اینکه در روزهای اخیر شاهد افزایش تصاعدی تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان گیلان بودیم، اظهار کرد: مهمترین عامل رشد بیماری، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه مسافرت های زیاد به استان گیلان است.
وی مسافرت را جدی ترین تهدید برای سلامتی مردم گیلان دانست و افزود: در حال حاضر ۴۷۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان بستری هستند و حال ۶۰ نفر وخیم است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه تنها طی شبانه روز گذشته ۱۳۰ بیمار جدید کرونایی را بستری کردیم، گفت: شاهد افزایش بیماری در شهرهای رشت، انزلی، آستارا، لاهیجان، لنگرود و آستانه اشرفیه هستیم و لذا از مردم می خواهیم به شدت پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

دهنادی مقدم، مهمترین پروتکل بهداشتی را فاصله گذاری اجتماعی حداقل دو متر دانست و خاطرنشان کرد: از حضور در مکان های تجمع از جمله رستوران ها و قهوه خانه ها و بانک ها و نواحی خاص ساحل دریا پرهیز کنید.

وی همچنین بر رعایت بهداشت فردی شامل شست وشو و ضد عفونی کردن مرتب دست ها تاکید کرد و گفت: استفاده از ماسک در همه مکان ها به ویژه سرویس های عمومی الزامی است.

معاون علوم پزشکی گیلان، با اشاره به پیدایش کروناویروس از نوع دلتا در کشور و استان، بیان کرد: قدرت سرایت و کشندگی دلتا چند برابر ویروس انگلیسی و قدرت سرایت و کشندگی ویروس انگلیسی چند برابر ویروس اولیه کروناست لذا اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی دوچندان شده و با قاطعیت باید فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنیم و از مسافرت و مسافر پذیری بپرهیزیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *