معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان از قرمز شدن ۱۳ شهرستان در گیلان خبر داد و گفت: محدودیت‌های کرونایی در شهرهای قرمز و نارنجی تشدید می‌شود.

گیل ابراز: آبتین حیدرزاده شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران از قرمز شدن ۱۳ شهرستان گیلان خبر داد و اظهار داشت: با قرمز شدن بخش عمده‌ای از شهرستان‌های گیلان مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ در شهرستان‌های قرمز به مدت دو هفته تعطیل می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: پس از تعطیلی دو هفته‌ای تصمیم‌گیری برای ادامه تعطیلی‌ها برعهده ستاد مقابله با کرونا استان است که براساس وضعیت شهرستان اعمال محدودیت کند همچنین در شهرستان‌های نارنجی این محدودیت‌ها برای مشاغل گروه ۳ و ۴ اعمال می‌شود.

حیدرزاده با اشاره به اینکه گروه ۴ شامل مراکز تفریحی است افزود: مشاغل گروه یک با کاهش تعداد کارمندان و پرسنل به فعالیت خود ادامه می‌دهند و شامل مراکزی مانند بیمارستان، مخابرات، تعمیرگاه و فروشندگان لوازم یدکی که نیاز ضروری در آن‌ها وجود دارد هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: مشاغل گروه ۲ شامل پاساژها، مغازه‌ها و فروشندگان لوازم و خدمات غیر ضروری هستند و مشاغل گروه ۳ شامل آرایشگاه‌ها، رستوران‌ها، قلیان سراها وچایخانه‌ها است که در شهرهای قرمز و نارنجی تعطیل هستند.

وی با بیان اینکه در حیطه عبور و مرور پلیس راهور اعمال محدودیت‌های لازم را انجام داده و با متخلفان برخورد می‌کند خاطرنشان کرد: درباره اصناف نیز اداره اصناف، بهداشت و اماکن ورود پیدا کرده و با متخلفان برخورد می‌کنند و برخورد شامل جریمه‌های مالی و پلمپ است.

حیدرزاده از آخرین آمار کرونا در گیلان خبر داد و گفت: در حال حاضر بیش‌از ۶۰۰ نفر بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گیلان بستری هستند که ۱۷۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به این آمار افزوده شده‌اند که این آمار بی‌سابقه است و ۱۰۰ نفر نیز به دلیل وخامت حالشان در ICU بیمارستان‌ها بستری هستند./تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *