رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: در یکسالگی کرونا، هزار و ۷۵۰ نفر در گیلان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.

گیل ابراز: ارسلان سالاری دیشب در گفتگوی ویژه خبری ۲۰ گیلان با اشاره به اینکه استان گیلان جزو استان های نخست درگیر با ویروس کووید ۱۹ در کشور بود گفت: در ماه های ابتدایی شیوع این بیماری به علت نداشتن شناخت کافی از این ویروس و نبود زیرساخت ها و آموزش های لازم شمار مرگ و میر در استان بالا بود و در یکسالگی کرونا یکهزار و ۷۵۰ بیماری که تست کرونایشان مثبت بود جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به کنترل این بیماری در گیلان و رعایت دستورالعمل های بهداشتی افزود: هم اکنون بطور میانگین ماهانه ۵۰ تا ۷۰ بیمار کرونایی بستری در بیمارستان های استان بر اثر این بیماری جان خود را از دست می دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به فوت یک بانوی ۷۱ ساله منجیلی بر اثر ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا افزود: این بانو از داماد خود که از استان البرز به منجیل آمده بود به کرونای انگلیسی مبتلا شد و برای درمان به بیمارستانی در استان البرز رفته بود که آنجا جان خود را از دست داد.

ارسلان سالاری گفت : همه ۱۲ عضو خانواده این مادر منجیلی که مشکوک به کرونای انگلیسی هستند قرنطینه شده اند تا جواب آزمایش کرونای جهش یافته آنها اعلام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *