معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: «بازار» محیط مستعدی برای شیوع کرونا گسترده است.

گیل ابراز: آبتین حیدرزاده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: محیط‌ های شلوغ بازار محیط بسیار مناسبی برای انتقال بیماری‌های تنفسی به‌ویژه کرونا است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت عدم ضرورت در خرید از حضور در بازارها خودداری کنند.

وی تصریح کرد: در صورت ضرورت می‌توانیم یک فرد از خانواده را برای خرید به بازار بفرستیم و ترجیحاً این فرد در گروه سالمندان و افراد در معرض خطر نباشد.

حیدرزاده عنوان داشت: رسم خانه تکانی در آستانه سال نو بسیار مرسوم است و برای کمک در این امر گاهی از افراد جوانتر خانواده‌ و یا شرکت‌های خدماتی استفاده می‌شود.

وی افزود: این کار امسال اصلاً توصیه نمی‌شود زیرا افراد جوان می‌توانند ناقلان بدون علامت بیماری بوده و آن را به سالمندان و افراد بالای ۶۰ سال و دارای فشار خون و دیابت انتقال دهند.

حیدرزاده تصریح کرد: افرادی که از شرکت‌ها برای خانه تکانی مراجعه می‌کنند نیز هر روز در منازل مختلف حضور دارند و احتمال مبتلا شدن، بی علامت بودن و انتقال بیماری توسط آن‌ها وجود دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: در حال حاضر ۳۱۰ بیمار در گیلان بستری بوده و ۷۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به این آمار افزوده شده‌اند همچنین ۷۰ بیمار نیز در بخش ICU بستری هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *