در نشست شورای سلامت شهرستان بندر انزلی با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، نماینده مردم انزلی در خانه ملت و اعضای شورای سلامت شهرستان، ضمن بررسی وضعیت بهداشت و درمان این شهرستان، تکمیل پروژه های بهداشتی و درمانی بندر انزلی مورد تاکید قرار گرفت.

گیل ابراز:عصر دیروز نشست شورای سلامت شهرستان بندر انزلی با حضور دکتر ارسلان سالاری-رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دکتر احمد دنیامالی-نماینده مردم شهرستان در خانه ملت و اعضای شورای سلامت شهرستان در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد.

بهره‌برداری بالغ‌بر ۵۵ هزار میلیارد ریال پروژه حوزه سلامت در انزلی

دکتر ارسلان سالاری در این نشست با برشمردن برخی از اقدامات انجام‌شده در انزلی، اظهار کرد: فاز اول اورژانس بیمارستان شهید بهشتی انزلی، اکسیژن ساز با اتاقک و تکمیل و تعمیر بخش زایمان بیمارستان انزلی بااعتباری بالغ‌بر ۵۵ هزار میلیارد ریال ازجمله پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان در انزلی طی یک سال اخیر بوده که به بهره‌برداری رسیده است.

چهار طرح بهداشتی و درمانی در انزلی در دست اقدام است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به برخی از طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام و در حال احداث بخش بهداشت و درمان انزلی، گفت: مرکز جامع سلامت امام علی (ع)، توسعه بیمارستان انزلی، اورژانس بیمارستان شهید بهشتی و آزمایشگاه امام علی (ع) از چهار پروژه نیمه‌تمام و در دست اقدام دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شهرستان بندری انزلی است.

وی با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی در جهت ارتقای شاخص‌های بهداشت و درمان در استان، تصریح کرد: طی ۱۵ ماه اخیر، تمام تلاش خود را در سطح ملی از طریق سازمان برنامه‌وبودجه و وزارت بهداشت در جهت جذب و تخصیص اعتبارات حوزه بهداشت و درمان به کار گرفته‌ایم و این تلاش ها همچنان ادامه دارد.

منطقه آزاد در طرح‌های عمرانی حوزه سلامت انزلی مشارکت کند

دکتر سالاری بر لزوم مشارکت منطقه آزاد انزلی در جهت افزایش زیرساخت‌های بهداشت و درمان تأکید کرد و افزود: منطقه آزاد انزلی یکی از دروازه‌های ورودی گردشگر و تجار به گیلان است و بار بیماری و خدمت را بر کادر بهداشت و درمان تشدید می‌کند که افزایش مشارکت این سازمان با علوم پزشکی گیلان را می‌طلبد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تقدیر از تلاش‌های بی‌وقفه و پایاپای نماینده مردم انزلی در مجلس به جهت رفع مشکلات حوزه سلامت، خاطرنشان کرد: پیگیری‌های زیادی برای تقویت بخش‌های زیربنایی و توسعه‌ای در سطح مختلف با کمک نماینده مردم انزلی انجام‌شده که می‌طلبد علاوه بر استمرار، تقویت نیز بشود.

دکتر سالاری همچنین بر برگزاری نشست های مشترک دانشگاه علوم پزشکی گیلان با سازمان برنامه و بودجه و همچنین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا به جهت پیشبرد طرح‌های عمرانی حوزه سلامت در بندرانزلی تأکید کرد.

بخش اعظم خدمات بیمارستان انزلی برای غیربومی‌ها است

دکتر احمد دنیا مالی، نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با تقدیر از کادر بهداشت و درمان ، اظهار کرد: شهرستان بندر انزلی یک شهرستان مرزی و گردشگر پذیر است و خدمات بسیار زیادی علاوه بر شهروندان به مردم غرب شهرستان و گردشگران می‌دهد.

وی با بیان اینکه وظیفه ما ارایه خدمت به بیماران مراجعه کننده به بیمارستان انزلی است، افزود: تعداد بالایی از بیماران که در انزلی خدمات درمانی می‌گیرند، غیربومی و ساکن شهرستان‌های غربی انزلی هستند.

تأسیسات بیمارستان انزلی نیازمند بهسازی و به‌روزرسانی است

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه مشکلات زیربنایی در بندر انزلی بسیار زیاد است، گفت: تأسیسات بیمارستان شهید بهشتی بندرانزلی نیازمند اصلاح و به روزرسانی است و این مشکلات با مشارکت مدیران، سریع‌تر مرتفع می‌شوند.

دکتر دنیامالی از آمادگی خود به جهت تلاش بیشتر برای رفع مشکلات زیرساختی و روبنایی در حوزه سلامت انزلی تأکید کرد و گفت: در جهت رفع مشکلات، با جدیت، پیگیر درخواست های با دانشگاه علوم پزشکی گیلان خواهیم بود

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از اقدامات فنی شبکه بهداشت و درمان انزلی در جهت نظارت بر انبار و کالاهای وارداتی ازجمله غلات تقدیر کرد و خواستار افزایش ارائه خدمات در موضوعات بهداشتی بندری شد چراکه با تقویت بخش بهداشت، یقیناً بار و فشار به بخش درمان کاهش پیدا می‌کند.

گفتنی است، شهرستان بندرانزلی ۱۳۹۰۱۶ نفر جمعیت، ۱۶ خانه بهداشت، ۸ مرکز بهداشت و ۱۴ پزشک مقیم دولتی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *