معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان عنوان کرد رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیرانه از انتشار ویروس کرونا در گیلان اعم از عدم تشکیل تجمعات، مهمانی ها و عروسی ها در این استان زیر ۶۰ درصد است.

گیل ابراز: آبتین حیدرزاده گفت: استان گیلان در رعایت این پروتکل ها از میانگین کشوری پایین تر است.

وی با بیان اینکه به لحاظ رعایت پروتکل ها علاوه بر این موارد، استفاده از ماسک در فضاهای سرپوشیده به عنوان دیگر شاخص در این حوزه از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: در استفاده از ماسک در فضاهای سرپوشیده به تازگی به متوسط ۷۴ درصد رسیده ایم که اندکی از میانگین کشوری بیشتر است.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون شهرهای آستارا، تالش، رودبار، رشت، لنگرود، لاهیجان و ماسال در وضعیت قرمز و بندرانزلی در مرز قرمز از نظر وضعیت شیوع کرونا قرار دارند.

وی درباره محدودیت مشاغل از بیستم ماه جاری به مدت یک ماه در مراکز استان ها خاطر نشان کرد: این محدودیت شامل؛ مشاغل ٢، ٣ و ۴ مواردی که جزو ضروریات و مایحتاج روزمره مردم نیستند می شود که فعالیت آنها تا ساعت ١٨ هر روز تعیین شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان تصریح کرد: این محدودیت ها در رشت اجرا می شود و در صورت لزوم با تصویب ستاد کرونا به شهرهای بزرگ نیز تسری داده می شود.

بر اساس آمارها هم اکنون ۴۱۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ و مشکوک به این بیماری در بیمارستان های گیلان بستری هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *