معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار رشت با انتقاد از ترافیک سنگین در شهر رشت به دلیل‌عدم رعایت حقوق ترافیکی شهروندان از سوی برخی افراد، خواستار نقش آفرینی فعال پلیس راهور در راستای کاهش بار ترافیکی شهر رشت شد.

گیل ابراز: فریبرز سعیدی کیا در جلسه کارگروه صیانت از حقوق شهروندی با تاکید بر لزوم آموزش فرهنگ ترافیک به عموم شهروندان، اظهار داشت: متاسفانه به دلیل‌عدم رعایت فرهنگ ترافیکم از سوی برخی از شهروندان، شاهد ترافیک سنگین در سطح شهر و پایمال شدن حقوق سایر شهروندان هستیم.

وی ترویج حقوق شهروندی و مقررات ترافیکی از طریق کارگاه‌های آموزشی، رسانه‌ها و فضای مجازی را از جمله اقدامات لازم در این راستا برشمرد و افزود: پلیس راهور در زمینه آموزش مباحث ترافیکی نقش اساسی و راهبردی دارد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری رشت، هدف از اجرای این طرح و برنامه‌های آموزشی را صیانت از حقوق شهروندان برشمرد و تاکید کرد: علاوه بر مقوله آموزش و ارتقای فرهنگ ترافیک از پلیس راهور انتظار می‌رود با حضور فعال در سطح شهر، با افرادی که با بی‌اعتنایی به قوانین و مقررات راهنمایی رانندگی، زمینه ایجاد ترافیک سنگین در سطح شهر را فراهم می‌کنند، با قاطعیت برخورد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *