مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با بیان نقش مهم گاز در زمینه تامین انرژی استان اظهار داشت: این شرکت در تیر و مرداد امسال، ۶۶۵ میلیون مترمکعب گاز به ۳ نیروگاه تولید برق استان تحویل داده است.

گیل ابراز: حسین اکبر با اعلام این خبر و با اشاره به دستورالعمل استانداری گیلان در خصوص کاهش ساعات کاری ادارات دولتی بعلت گرمای هوا و لزوم صرفه جویی در مصرف برق، بیان کرد: شرکت گاز استان گیلان نیز هم راستا با سایر نهادهای دولتی استان با اجرای این دستورالعمل، در جهت مدیریت مصرف برق تلاش کرده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان ادامه داد: شرکت گاز جهت صرفه جویی در مصرف برق، علاوه بر اجرای دستورالعمل استانداری، اقدامات موثری از قبیل استفاده از پنجره های دوجداره برای کاهش هدررفت سرما، سرویس وسایل برقی در جهت افزایش راندمان آنها، خاموش کردن لامپ های اضافه و دستگاه های برقی غیرضروری و … را به انجام رسانده است.

اکبر در ادامه، از تحویل ۹۸ میلیون مترمکعب گاز به مشترکین خانگی خبر داد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به توجه ویژه شرکت گاز به جهش تولید اظهار داشت: در راستای تحقق این هدف مهم، شرکت گاز با افزایشی ۱۷ درصدی، بالغ بر ۱۰۸ میلیون مترمکعب گاز را در دو ماه تابستان به مشترکین صنعتی استان تحویل داده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان همچنین از تحویل ۶۰ میلیون مترمکعب گاز در بخش حمل و نقل و ۲۲ میلیون مترمکعب گاز در بخش تجاری استان خبر داد و گفت: این شرکت در تیر و مرداد امسال مجموعاً بیش از ۹۵۰ میلیون مترمکعب گاز به مشترکین تحویل داده است.

اکبر در پایان، از برنامه ریزی این شرکت برای تحویل ۳ میلیارد و ۸۵۰ میلیون مترمکعب گاز دیگر تا پایان امسال به حوزه‌های مختلف مصرف خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *