طرح توسعه بخش اورژانس بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) فومن که طی چند ماه اخیر آغازشده، فرایند نهایی خود را سپری و برای بهره‌برداری در هفته دولت آماده می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وبدا)، پیش از ظهر امروز دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، معاونین و جمعی از مدیران دانشگاه به همراه مهندس محمدرضا محسنی، فرماندار شهرستان فومن از طرح توسعه و بهسازی اورژانس بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) بازدید کردند.
طرح توسعه و بازسازی بخش اورژانس بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) فومن چند ماهی هست آغازشده و فرایند نهایی خود را سپری می‌کند.

در حال حاضر طرح توسعه بخش اورژانس بیمارستان فومن بالغ‌بر ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در صورت پیشرفت پروژه در هفته دولت امسال قابل بهره‌برداری خواهد بود.
این بخش پیش از بازسازی تنها ۱۰ تخت اورژانسی داشت اما با اجرای طرح توسعه علاوه برافزایش تخت‌های اورژانسی، بیماران سرپایی از بیماران اورژانسی جدا خواهند شد.

گفتنی است در بخش اورژانس بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) فومن قبلاً یک اتاق عمل وجود داشت اما در طرح توسعه فعلی یک اتاق عمل دیگر نیز به این بخش افزوده‌شده است.

به گفته دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) فومن علاوه بر جمعیت و گردشگران، بیماران شهرستان شفت را نیز پوشش می‌دهد اما به لحاظ زیرساختی فاقد بسیاری از تجهیزات پزشکی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان می‌گوید تاکنون حدود ۵ میلیارد تومان برای بازسازی و تجهیز بخش اورژانس بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) هزینه شده و قرار است نیروی زمینی ارتش نیز به جهت محرومیت‌زدایی و بهبود زیرساخت های بخش بهداشت و سلامت مشارکت کند.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.