فرماندار رشت با بیان اینکه ظرفیت گروه ها و تشکل های مردمی، سرمایه اجتماعی بسیار بزرگی برای کشور محسوب می شوند، تصریح کرد: با برنامه ریزی مناسب و سازماندهی صحیح این ظرفیت ها، می توان از بسیاری از مشکلات و بحران های پیش روی کشور عبور کرد.

به گزارش گیل ابراز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ دکتر میرشمس مومنی زاده به اتفاق معاونین خود از فعالیت های موکب خادم العتره با عنوان پویش برکت سفره های سحری و در راستای رزمایش سراسری مواسات بازدید کرد.

فرماندار رشت در این بازدید با بیان اینکه بحران کرونا علی رغم همه مشکلات و مسائلی که برای کشور ایجاد کرد توانست برخی از ظرفیت های نهفته مردمی کشور را بار دیگر شکوفا کند، افزود: همدلی گروه های مردمی و جهادی در راستای مقابله با شیوع کرونا و رزمایش مواسات، مجدداً حضور حماسی مردم در دوران دفاع مقدس و حال و هوای آن دوران را تداعی کرد.

وی با اشاره به اقدامات بسیار خوب گروه های جهادی، تشکل های مردمی و موکب ها در راستای تولید و توزیع اقلام بهداشتی و تهیه و توزیع سبدهای غذایی مابین اقشار محروم و آسیب دیده از بحران کرونا، خاطرنشان ساخت: این ظرفیت بزرگ مردمی سرمایه اجتماعی بسیار ارزشمندی است که می تواند در گشایش بسیاری از مشکلات و گذر از انواع بحران ها در کشور کارگشا باشد.

پویش برکت سفره های سحری در راستای رزمایش سراسری مواسات و همدلی مد نظر مقام معظم رهبری به همت جوانان موکب اربعین خادم العتره در ماه رمضان راه اندازی شده است و در هر شب ماه مبارک رمضان، بالغ بر هزار وعده غذایی سحر را در میان پاکبانان و مناطق محروم شهر رشت توزیع می کند.

برگزاری برنامه های فرهنگی روضه و مناجات همزمان با روند تهیه و توزیع وعده های غذایی از دیگر برنامه های ارشمند این موکب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *