رییس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی آموزش و پرورش گیلان گفت: شهریه های “غیردرسی” مدارس غیردولتی با مشخص شدن پایان سال تحصیلی برگشت داده می شود.

به گزارش گیل ابراز، حمید آقاجانی روز پنجشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: با تشکیل کمیته‌ای ذیل شورای سیاست گذاری و نظارت مرکزی به محض مشخص شدن زمان پایان سال تحصیلی، چگونگی بازگشت شهریه های غیر درسی به اطلاع خانواده ها می رسد.

وی با اشاره به شیوع کرونا و تعطیلی مدارس از اسفند ٩٨ تاکنون، افزود: با توجه به اینکه مدارس غیردولتی مکلفند تمامی خدمات آموزشی تعیین شده برای یک سال تحصیلی را ارائه دهند، در این ایام نیز آموزش تعطیل نشده و در قالب آموزش‌ های مجازی ادامه یافت و بازگشت شهریه درسی مدارسی که آموزش های برخط را به دانش آموزان ارائه دادند، موضوعیت ندارد.

وی درباره شهریه های غیردرسی مدارس غیردولتی خاطر نشان کرد: چگونگی عودت هزینه فوق برنامه، سرویس مدارس و تغذیه که واحدهای آموزشی غیردولتی شهریه آن را دریافت کرده اند، با مشخص شدن پایان سال تحصیلی به اطلاع خانواده ها می رسد.

رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی آموزش و پرورش گیلان درباره وضعیت حقوق معلمان مدارس غیردولتی در شرایط تعطیلات کرونایی بیان داشت: با توجه به اینکه آموزش در مدارس تعطیل نیست، موسسان موظفند حقوق معلمان را طبق قراردادهای منعقده به طور کامل پرداخت کنند که در این راستا از اولیاء و معلمان خواستیم موارد تخلف احتمالی را از طریق سامانه تلفنی ۴٣١٧ اطلاع دهند تا پیگیری شود.

آقاجانی درباره شرایط ثبت نام مدارس در سال تحصیلی آینده خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت محدود مدارس، امکان پیش ثبت نام با رعایت پروتکل‌ها و ترجیحا به شیوه الکترونیکی وجود دارد که نرخ نهایی آن بعد از آماده شدن سامانه شهریه در خرداد ماه اعلام می شود.

وی خاطر نشان کرد: مانند هر سال احتمالا افزایش شهریه داریم اما میزان آن اعلام می شود، ضمن اینکه افزایش شهریه ها طبق الگوی شهریه شامل افزایش اجاره بها، نرخ حقوق معلمان و…خواهد بود.

گیلان دارای حدود ۴٠٠ هزار دانش آموز است. ۶٠ هزار دانش آموز گیلانی در ٩١۶ مدرسه غیردولتی در استان گیلان تحصیل می کنند.

ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.