سرهنگ پاسدار عباس حسینی پیش از ظهر امروز در حاشیه توزیع ۴ هزار و ۵۹۶ بسته حمایتی بین اقشار آسیب‌دیده از کرونا در گیلان اظهار داشت: در سال ۹۸ با بحران‌های مختلفی همچون بحران‌ سیل، اغتشاشات امنیتی ناشی از افزایش قیمت بنزین، ترور سردار سلیمانی، بحران‌ برف و شیوع ویروس کرونا روبه‌رو بودیم اما بسیجیان در همه این عرصه‌ها حضور فعال داشتند.

گیل ابراز: مسئول سازمان بسیج کارمندان سپاه قدس گیلان‌ با اشاره به اقدامات این سازمان قبل از فرمان رهبر معظم انقلاب به برگزاری رزمایش مواسات گفت: توزیع ۵ هزار ماسک و همچنین ۶۰۰ لیتر مواد ضدعفونی بین اداره‌کل‌‌ها، کمک‌رسانی ۲۰ نفر از بسیجیان در داروخانه‌ها و ۱۵ نفر از بسیجیان کارمند به‌عنوان نظارت بر اصناف از جمله اقدامات بود.

حسینی خاطرنشان کرد: در ابتدای شیوع ویروس کرونا که استان گیلان در وضعیت بدی قرار داشت با حضور در شرکت نیوساد برای تعدادی از اداره‌کل‌های سطح استان اقلام بهداشتی تهیه کردیم.

مسئول سازمان بسیج کارمندان سپاه قدس گیلان‌ افزود: حضور بسیجیان در مراکز انتقال خون استان جهت اهدای خون، آماده‌سازی مکان استراحت برای ۴۰ نفر از پزشکان و کادر درمان استان و همچنین همکاری در جهت راه‌اندازی بیمارستان صحرایی در رشت جزو دیگر اقدامات بسیج کارمندان سپاه قدس استان گیلان در این ایام است.

وی از تهیه و توزیع ۴ هزار و ۵۹۶ بسته حمایتی به ارزش یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به‌همراه ۷۹۷ عدد کارت هدیه ۲۵۰ هزار تومانی بین نیازمندان و اقشار آسیب دیده از کرونا در سطح استان گیلان خبر داد و گفت: توزیع ۲۰۰ کیلوگرم مرغ گرم و یک راس گوسفند و واریز نقدی ۱۰ میلیون تومان به حساب افراد و هزار و ۶۰۰ بسته حمایتی و ۹۲ عدد بُن خرید کالا نیز در اختیار نیازمندان قرار‌گرفت.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار گیلان نیز در این مراسم اظهار داشت: این سطح همدلی مردم و سازمان‌ها برای کمک‌به دیگران که با فرمان رهبر معظم انقلاب شکل گرفت و باعث شد تا یک بار دیگر از آزمون الهی سرافراز عبور کنیم بسیار ستودنی بود.

کیمیا تنهایی با اشاره به کمک‌های مردمی در این ایام خاطرنشان کرد: ایثار و از خودگذشتگی مردم استان گیلان بسیار تحسین‌برانگیز بود همانطور که پزشکان و پرستاران استان و دستگاه‌های اجرایی مانند جمعیت هلال‌احمر و سایر سازمان‌ها برای مقابله با ویروس کرونا و رفع مشکلات مردم شبانه‌روز پای کار بودند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار گیلان افزود: مردم‌ ما با کمک‌های مؤمنانه خود ثابت کردند که مسلمانی شعار نیست بلکه در راستای اطاعت از فرامین پیامبر اکرم(ص) باید به دیگران کمک کنیم و امیدواریم این رفتارهای مومنانه همچنان ادامه یابد تا زمانی‌که کل مشکلات ایران اسلامی برطرف شود.

مدیرکل کمیته امداد‌ گیلان نیز در این مراسم ضمن‌ تشکر از همه کسانی‌که در عرصه مقابله با ویروس کرونا و کاهش مشکلات مردم زحمت کشیدند از جمله سپاه پاسداران، بسیجیان جهادگر و دستگاه‌های اجرایی اظهار داشت: مواسات یک رزمایش بود اما این نگاه زیبا در کمک‌رسانی به مردم باید همچنان حفظ و ادامه داشته باشد.

عباس اهرابی کمک‌های مردم گیلان در قالب رزمایش مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه را بسیار ستودنی دانست و افزود: مردم گیلان بیش از ۲۴ میلیارد تومان در این رزمایش کمک کردند که باید از این مردم که به‌خاطر این همه مهربانی و کمک مؤمنانه تشکر کرد البته کمک‌های بسیار بسیج مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) هم جای تقدیر دارد.

به گزارش تسنیم، این ۴ هزار و ۵۹۶ بسته‌ کمک معیشتی توسط سازمان بسیج کارمندان سپاه قدس استان گیلان و با همکاری استانداری و دستگاه‌های اجرایی استان در قالب رزمایش بزرگ مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه در سطح این استان توزیع شد./تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *