اولین جلسه شورای سیاست‌گذاری صنایع دستی استان گیلان به ریاست مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد.

گیل ابراز: اولین جلسه شورای سیاست‌گذاری صنایع دستی استان گیلان به ریاست مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد.

حلاج‌پور به لزوم مشارکت هنرمندان در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری‌ها با حضور نمایندگان رشته‌های مختلف صنایع‌دستی اشاره کرد و افزود: توان‌افزایی هنرمندان و صنعت‌گران با استفاده از آموزش، تفویض اختیارات و ارائه بسته‌های حمایتی اعتباری و فنی ممکن خواهد بود.

مسعود حلاج‌پور مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در این نشست لازمه توسعه صنایع‌دستی را مشارکت بخش خصوصی و سازمان‌های مردم‌نهاد عنوان کرد و اظهار داشت: از جمله اهداف تشکیل شورای سیاست‌گذاری صنایع دستی، آسیب‌شناسی وضع موجود و اولویت‌بندی موضوعات و بررسی برنامه‌ها در راستای رسیدن به وضعیت مطلوب از طریق هم‌فکری با تمامی ذی‌نفعان حوزه و تبدیل آنان به ذی‌حقان است.

وی طراحی کاربردی و بسته‌‌بندی مناسب را یکی از راهکارهای جذب مشتری و افزایش فروش دانست و افزود: یکی از وظایف بخش دولتی فراهم‌نمودن زیرساخت‌های لازم جهت توسعه و رونق صنایع‌دستی است و اداره‌کل میراث‌فرهنگی گیلان پیگیری‌های لازم جهت اعطای تسهیلات ارزان قیمت به هنرمندان این حوزه را در دستور کار قرار داده است.

لیلا منتظری، محمد جمالی، محمدقاسمی، آیدین بیانی‌فر، سراج‌اله مطلب‌پور، جواد افکنده،شیرین پارسی، افسانه احسانی، فاطمه سیماب، ترانه بهاری و فریبا بابایی، اعضای شورای سیاست‌گذاری صنایع‌دستی گیلان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.