🔴نمایندگان رشت در مجلس شورای اسلامی در نخستین جلسه دوره ای شورای شهرستان رشت مطرح کردند:
تخصیص اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه‌های عمرانی بخش سنگر رشت

🔻حقیقی///پایگاه خبری گیل ابراز

رشت- نمایندگان رشت در مجلس شورای اسلامی در جلسه ای با اشاره به پیگیری جدی حل مشکلات مردم از سوی مسئولان برلزوم تخصیص اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه‌های عمرانی بخش سنگر رشت تأکید کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، نخستین جلسه دوره ای شورای اسلامی شهرستان رشت بعدازظهر پنجشنبه با حضور سه نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان رشت و معاونت عمرانی فرمانداری و مدیران کل ابفای شهری و روستایی و بنیاد مسکن و ثبت اسناد و املاک استان و مدیران آب و برق و بنیاد مسکن شهرستان و اعضای شورای شهرستان و بخشدار و مسئولین محلی در بخشداری سنگر برگزار شد.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط سخت ناشی از تحریم‌های اعمال شده توسط آمریکا، اظهار کرد: در شرایط کنونی وفاق و همدلی مسئولان در مقابله با تحریم‌ها باید بیشتر شود.

غلامعلی جعفرزاده برگزاری جلسه شورای شهرستان رشت با حضور نمایندگان گیلان و مدیران دستگاه‌های مختلف را در راستای حل مشکلات مردم راهگشا دانست و گفت: مردم زمانی که مشاهده کنند دردهای جامعه توسط نمایندگان آنها رصد و به مسئولان کشوری انتقال می یابد نسبت به نمایندگان خود امیدوار شده و اعتماد در جامعه به وجود می آید.  

جعفرزاده با بیان اینکه برای رشد و پیشرفت رشت نیازمند همراهی و تعامل همه مسئولان هستیم، افزود: به دور از اختلاف سلیقه و عقیده و متهم کردن یکدیگر به عناوین واهی باید مشکلات را مرتفع کنیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف شوراها افزایش مشارکت‌های اجتماعی است، تصریح کرد: دولت به رغم کاهش شدید درآمدها و مشکلات اقتصادی توانست کارهای اساسی و مهمی در کشور و استان بە سرانجام برساند. در همین راستا نمایندگان پارلمان‌های محلی نیز باید با تعامل و همدلی در حل مشکلات مردم زمینه اعتماد و امید بە نظام را فراهم کنند.

🔰حل مشکلات نیازمند عزم جدی است

در ادامه محمدصادق حسنی یکی دیگر از نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی برگزاری جلسات شورای شهرستان را در بخش ها فرصتی مغتنم در راستای رفع مشکلات مردم دانست و گفت: برگزاری چنین جلساتی بهترین فرصت برای بیان مشکلات مردم و نیازمندی‌های شهرستان رشت است.

حسنی با بیان اینکه قانونگذاری و نظارت دو مسئولیت بزرگ نمایندگان مردم در مجلس است، افزود: مسئولان برای برطرف کردن مشکلات مردم باید روحیه مطالبه گری نسبت به نمایندگان مجلس داشته باشند.

وی با تأکید برلزوم بهره‌برداری از تمامی ظرفیت‌های شهرستان رشت برای مقابله با مشکلات، ادامه داد: فرمانداری تلاش کند با کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی که حضور و پیگیری مناسبی در مرتفع کردن مشکلات مردم دارند، مشکلات کلان رشت و بخش‌های آن را برطرف کند.

حسنی در ادامه گفت: حل مشکلات مردم و رسیدگی به وضعیت آنها از وظایف اصلی مدیران بوده که نیازمند عزم جدی، وحدت و همدلی است.

🔰پیگیری جدی مطالبات مردم از سوی مسئولان شهرستان رشت

در ادامه این جلسه دیگر نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از رئیس شورای شهرستان رشت به خاطر برگزاری چنین جلسه ای با تاکید بر لزوم تخصیص اعتبارات لازم جهت تکمیل پروژه های عمرانی به ویژه در بخش روستایی، گفت: رفع مشکلات و برطرف کردن موانع و نواقص و پیگیری مطالبات به حق مردم مهمترین وظیفه مسئولان شهرستان است.
     
جبار کوچکی نژاد افزود: رفع مشکلات و پیگیری مطالبات مردم جز اولویت کاری مسئولان است و باید به صورت جدی پیگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *