کد خبر : 29969
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۰

در سال 1402 صورت گرفت ؛

رشد ۱۲ درصدی بیمه شدگان اجباری در گروه بانوان در بندرانزلی

رشد ۱۲ درصدی بیمه شدگان اجباری در گروه بانوان در بندرانزلی
رشد 12 درصدی بیمه شدگان اجباری در گروه بانوان در بندرانزلی؛

در آستانه هفته تامین اجتماعی ، سرپرست شعبه بندرانزلی در گزارشی آماری عملکردی مهمترین فعالیتها و تحولات جمعیت بیمه شدگان و تعهدات ریالی در اصلی ترین شاخص های بیمه ای را تبیین و تشریح نمود.

گیل ابراز _به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل تامین اجتماعی استان گیلان ، رحیم اسفندی با اشاره به تحت پوشش بودن بیش از ۳۶۲۰۰ بیمه شده اصلی و ۱۶۶۰۰ نفر مستمری بگیر در این شهرستان اظهار داشت : در سال ۱۴۰۲ تعداد بیمه شدگان با ۲۱۰۵ نفر و تعداد مستمری بگیران با ۸۴۶ نفر افزایش ، هر یک از ۶ درصد رشد برخوردار بوده است .

وی با بیاان اینکه تعداد بیمه شدگان اجباری یعنی مشمولین قانون کار ( شاغلین در کارگاهها و واحدهای تولیدی صنعتی و .. که کارفرما برای آنها حق بیمه ارسال مینماید ) نیز در پایان سال گذشته با رشد قابل توجه ۸ درصدی با ۱۶۲۱ نفر افزایش به ۲۱۴۷۰ نفر رسیده است از رشد ۱۲ درصدی تعداد بانوان بیمه شده در این زیرگروه با افزایش ۵۵۵ نفری در طول سال ۱۴۰۲ خبر داده و اظهار داشت : گروه بیمه شدگان مشاغل آزاد نیز با ۹ درصد رشد همراه بود که در این بخش نیز سهم ملموسی متعلق به بانوان خانه دار میباشد .

سرپرست تامین اجتماعی بندرانزلی با تاکید بر اینکه این شهرستان دارای بالاترین ضریب نفوذ بیمه ای را در گیلان داراست افزود : حدود ۱۰۱۵۰۰ نفر از جمعیت شهرستان تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند .

رحیم اسفندی با گرامیداشت هفته تامین اجتماعی خاطر نشان ساخت این سازمان توسعه و گسترش پوشش های بیمه ای به اقشار مختلف و ایجاد آرامش خاطر و امنیت روانی را ماموریت اصلی خود دانسته و تعهدات مختلفی را در این راستا به جامعه هدف ارائه مینماید .

وی در این خصوص اذعان داشت پرداخت ۱۴۲۰ میلیارد تومان انواع مستمری در سال ۱۴۰۲ مهمترین و سنگین ترین رقم تعهداتی در تامین اجتماعی بندرانزلی بوده و پس از آن مقرری بیمه بیکاری با مبلغ ۲۸ میلیارد تومان قرار داشته است .

سرپرست تامین اجتماعی بندرانزلی تلاش برای اشاعه و فرهنگ سازی بیمه ای به ویژه در نسل جوان و نوجوان را از رویکردهای اتخاذی برشمرده و گفت : در این راستا بیش از ۱۰۰ دانش آموز و صدها دانشجو در سطح شهرستان در قالب طرحهای آموزشی و مشاوره ای و گفتمان های مشترک با مدارس و دانشگاهها با مفاهیم و مصادیق تامین اجتماعی آشنا شده اند .

رحیم اسفندی تاکید بر تداوم فعالیتهای تعاملاتی با شرکای اجتماعی و اجرای دوره های آموزشی برای آگاهی بخشی حقوق و تکالیف به مخاطبین را از دیگر برنامه های این شعبه برشمرده و اظهار داشت : تعیین تکلیف دیون ۳۵ میلیارد تومانی شهرداری به عنوان بزرگترین بدهکار که منجر به تسویه بخشی از این بدهی و تقسیط قسمت دیگری از آن گردید از اقدامات برجسته در ماههای اخیر بوده است .

شایان ذکر است تامین اجتماعی بندرانزلی در سه ماهه اول سالجاری افزون بر ۵۰۰ میلیارد تومان یعنی ماهانه بیش از ۱۷۰ میلیارد تومان تعهدات به بیمه شدگان و مستمری بگیران تحت پوشش خود پرداخت نموده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.