کد خبر : 25756
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۳

بازخوانی یک پرونده قضایی؛

بازخوانی یک پرونده قضایی

بازخوانی یک پرونده قضایی
آیا این عضو شورا با ادامه این روند برای خود ادامه حیات سیاسی را نیز متصور است؟ ؛

اختصاصی/یادداشت وارده/ گیلان صدر: استان گیلان از لحاظ تعدد رسانه در سطح کشور در جایگاه ویژه ای قرار دارد و رشت همواره یکی از کانون های پرورش و فعالیت خبرنگارانی صاحب نام و جوانان خوش آتیه در این حوزه بوده است.

یقینا این مهم در حوزه های سیاسی و اجتماعی تاثیرگذار بوده و به این دلیل اصحاب رسانه همیشه با سیاسیون در ارتباط هستند و در این بین منتخبین مردم به دلیل حضور در انتخابات ها، شورای شهر و مجلس خود را ملزم به رابطه حسنه با قشر خدوم خبرنگار میدانند و البته که تعریف یک رابطه دو طرفه برای اصحاب رسانه نیز ثمربخش خواهد بود.

از این رو شکایت یک عضو شورای شهر از یک خبرنگار و پیگیری اخذ حکم قضایی علیه یک خبرنگار برای رشتوندان جای تأسف و تاثر دارد. حال اگر خبرنگار مذکور خانم بوده و جرم آن پیگیری و مطالبه حقیقت باشد؛ عمق این فاجعه را بیشتر خواهد کرد.

این روزها خبر شکایت عضو شورای شهر رشت از مهتا صدری خبرنگار جوان و مستقل بیشترین بازخورد را در فضای مجازی و افکار عمومی رشتوندان داشته است.

وی که همواره در تلاش بود خود را به عنوان نماینده قشر ارزشی و مذهبی در شورای شهر تعرفه کند تا دستی در اریکه قدرت داشته باشد( که البته هیچ گاه در این زمینه موفق نبود) هنوز چند ماهی از شروع بکار شورای ششم نگذشته بود که با ایجاد اختلاف با اکثریت اعضای شورا به عضو منزوی، ساده و بی تاثیر شورا بدل شد که در هیچ یک از تصمیم سازی ها و سیاست گذاری ها محلی از اعراب نداشت و همواره با یک سرخوردگی برخلاف منش مرسوم شورایی؛ برخلاف جریان آب شنا کرده است.

فردی که برخلاف ادعای خود با حلقه مشاورینی ضعیف و ناکارآمد در همه معادله های شورای شهر بازنده محسوب میشد و همواره به جای قبول واقعیت و پذیرفتن شکست فرار به جلو و اصرار بر تکرار اشتباهات را به عنوان خط مشی خود مشخص کرده؛ این بار و در اوج انزوا خود را در برابر پرسش افکار عمومی و چگونگی انتصاب خواهر خود به سمت مشاور شهردار تسلیم دید و در این بین هیچ قربانی جز مهتا صدری خبرنگار پرسشگر و مطالبه گر موضوع نیافت و گویی همه بغض های خود از وضعیت نابسامان و ناکارآمدی های شورایی را بر سر او هوار کرد!

شکایت از خبرنگار مذکور و عدم پاسخگویی به ابهامات مطروحه از سوی صدری؛ نورافکن های افکار عمومی را به سمت وی روشن کرد و این موضوع باعث خشم روزافزون عضو شورای مدعی ارزشها گردید؛ تا جایی که حرف های ضد و نقیض عزیزی در رابطه با این موضوع حجت را بر همگان تمام کرد و نیت از شکایت بر اکثر قریب به اتفاق شهروندان رشت هویدا گردید.

البته که درک علت این قبیل واکنش های احساسی و هیجانی او در قبال چند پرسش یک خبرنگار جوان و خوشنام را باید در ناکامی های او در صحنه شورا و کنش های اجتماعی و سیاسی وی دانست لیکن سوال اینجاست که:

آیا رشتوندان دوباره به فردی که تاب یک انتقاد بحق را ندارد و اینگونه آشفته میشود دوباره اعتماد خواهند کرد؟

گیل ابراز؛ مسئولیتی در خصوص محتوای مطالب منتشر شده ندارد و تنها به صرف اطلاع رسانی نظرات اقشار مختلف جامعه؛ اقدام به انتشار یادداشت ها می کند.

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.