از سوی رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث گیلان ؛عملکرد اورژانس پیش بیمارستانی گیلان تشریح شد

گیل ابراز_ رییس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان گیلان با حضور در برنامه رادیویی دریچه مرکز گیلان، ضمن تبریک فرا رسیدن چهل و ششمین سالروز تاسیس اورژانس پیش بیمارستانی به فعالان این عرصه ، عملکرد اورژانس پیش بیمارستانی گیلان را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا ) ؛ دکتر پیمان اسدی- رییس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث فوریت های پزشکی استان گیلان با حضور در برنامه رادیویی دریچه ، ضمن تبریک فرا رسیدن چهل و ششمین سالروز تاسیس اورژانش پیش بیمارستانی به فعالان این عرصه ، با اشاره به تاریخچه تاسیس اورژانس در ایران و گیلان ، اظهار داشت : در حال حاضر اورژانس پیش بیمارستانی گیلان با افزایش ۴ پایگاه در سال جاری، مجهز به ۷۸ پایگاه ،۳۲ پایگاه شهری و ۴۶ پایگاه جاده ای می باشد.
وی ادامه داد: کارکنان شاغل در مرکز اورژانس پیش بیمارستانی دارای تحصیلات دانشگاهی مرتبط بوده و در کل استان ، مشغول به امداد رسانی می باشند.
دکتر اسدی با اشاره به تعداد آمبولانس های موجود در سطح استان ، تصریح کرد : یکصد دستگاه آمبولانس در سطح استان در چرخه ی امدادرسانی فعال بوده و با پیگیری های سازمان اورژانس کشور، به زودی به تعداد آمبولانس های کشور و گیلان نیز افزوده خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به تجمیع مرکز ارتباطات در مرکز استان گیلان ، اظهار داشت : مرکز ارتباطات اورژانس پیش بیمارستانی گیلان با کمک سیستم اتوماسیون عملیاتی می‌تواند نزدیک ترین آمبولانس را به محل حادثه ، اعزام نماید .

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی استان ، تصریح کرد: بالگرد اورژانس هوایی گیلان Bell 212 بوده که با پنج خدمه پروازی در فرودگاه سردار جنگل رشت مستقر است و آماده امدادرسانی در موارد خاص می باشد.
دکتر اسدی در ادامه با اشاره به اعزام ۱۱ تیم اورژانس گیلان به مرز خسروی ، گفت: تیم های مذکور به همراه ۸ دستگاه آمبولانس، ۱ دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۳ دستگاه موتور لانس از تاریخ ۱۲ شهریور ماه سال جاری در مرز خسروی مستقر شده اند و تا کنون به بیش از دو هزار و ۶۵۷ تن از زوار اربعین حسینی، خدمات امدادرسانی ارائه کرده اند.

وی همچنین با اشاره به افزایش ۷/۵ درصدی تماس های تلفنی با اورژانس۱۱۵ ، گفت : از ابتدای سال جاری تا کنون، مرکز ارتباطات اورژانس، به ۲۷۰ هزار تماس تلفنی برقرار شده، پاسخ داده است که متاسفانه از این تعداد ، شش هزار و ۵۲۳ مورد مزاحمت های تلفنی بوده که اورژانس در حال پیگیری آن می باشد.

دکتر اسدی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون ۵۵ هزار و ۸۲۴ ماموریت اورژانسی در کل استان انجام پذیرفته است، یادآورشد: درطی مدت مذکور، ۲۲ تن توسط نیروهای اورژانس احیای قلبی ریوی شدند و به زندگی بازگشتند.

وی در پایان ابراز خرسندی کرد ؛ با تدابیر صحیح صورت گرفته ، خوشبختانه تعداد ماموریت‌های مربوط به کووید ، کاهش چشم گیری داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.