در پنج ماهه لغایت مرداد سالجاری :
بیش از ۱۰۰۰ بیمه شده گیلانی کمک هزینه ازدواج دریافت نمودند

کمک هزینه ازدواج یکی از تعهدات کوتاه مدت سازمان تامین اجتماعی به بیمه شدگان اجباری مشمول قانون کار است که واجدین شرایط بدون نیاز به مراجعه حضوری میتوانند آنرا دریافت نمایند.

گیل ابراز_ به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل تامین اجتماعی استان گیلان ، در پنج ماهه لغایت مرداد سالجاری تعداد ۱۰۰۹ نفر از بیمه شدگان با رقمی معادل ۴ میلیارد و ۲۶ میلیون تومان ، کمک هزینه ازدواج به عنوان یکی از تعهدات کوتاه مدت سازمان دریافت نموده اند .

شایان ذکر است این تعهد به بیمه شدگان اجباری ( مشمولین قانون کار ) که در ۵ سال قبل از تاریخ ازدواج حداقل دارای دوسال سابقه پرداخت حق بیمه بوده و ازدواج آنها دائمی و برای بار اول باشد تعلق میگیرد .

خاطر نشان میسازد در صورتی که زوج ( زن و شوهر ) ، هر دو بیمه شده سازمان و دارای شرایط قانونی باشند ، این تعهد به هر دو نفر ارائه شده و محاسبه مبلغ دریافتی برای هر شخص بر مبنای دستمزد مشمول کسر حق بیمه خود او خواهد بود .

نکته حائز اهمیت در زمینه این خدمت انجام ۱۰۰ درصدی تمامی مراحل ثبت درخواست ، بارگذاری مدارک و واریز وجه به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه es.tamin.ir میباشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.