مرتضی عاطفی شهردار بندر کیاشهر به همراه رئیس و اعضای شورای شهر از کتابخانه عمومی ۲۲ بهمن بندر کیاشهر بازدید به عمل آوردند و در حاشیه این بازدید برای مشارکت فعال‌تر در برنامه‌های فرهنگی از جمله ترویج کتاب اعلام آمادگی کردند.

گیل ابراز : مرتضی عاطفی شهردار بندر کیاشهر، حاتم پورباقری رئیس شورای شهر به اتفاق دیگر اعضای شورا به مناسبت بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار از کتابخانه عمومی بندرکیاشهر بازدید به عمل آورده و این روز را به کتابداران تبریک گفتند.

مرتضی عاطفی شهردار بندرکیاشهر در جریان این بازدید کتاب را یکی از ابزارهای مهم در رشد و تعالی انسان دانست و با بیان اینکه مؤلفه کتاب عنصری در جهت تحکیم صلح و آرامش است عنوان کرد: مطالعه پنجره‌ای رو به سوی اندیشه‌ه و تجربه‌های جدید همچنین تحقیقات علمی و عملیاتی است.

وی فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «سلامت فکری را با کتاب‌خوانی تامین کنید» را مورد اشاره قرار داد و افزود: شهرداری درکنارمتولیان امردر ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی قرار دارد.

عاطفی با بیان اینکه در کنار رسانه‌های مختلف دیداری و شنیداری، جایگاه نشر کتاب و سرانه مطالعه، به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه هر کشور مطرح است یادآور شد: شهرداری بندر کیاشهر برای حمایت از مقوله کتابخوانی و اجرای برنامه‌های فرهنگی همسو آمادگی کامل دارد.

رئیس شورای شهر بندر کیاشهر نیز در این بازدید تعامل دستگاه‌های ذیربط در جهت افزایش سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی را متذکر شد و اضافه کرد: شهروندانی که اهل کتاب و مطالعه باشند از سطح آگاهی و قانون مداری بالایی برخوردارند که این عاملی مهم برای توسعه شهر و تسهیل در ارائه خدمات عمومی محسوب می‌شود.

حاتم پورباقری ضمن تشکر از کتابداران برای فعالیت شایسته در ترویج کتاب و کتابخوانی به ویژه مدیریت کتابخانه ۲۲ بهمن بندرکیاشهر اظهار کرد: تمام تلاش شورا و مدیریت شهری این است که در دوره جدید بتوانیم تحولات رو به رشدی در این زمینه داشته باشیم .

مدیر کتابخانه ۲۲ بهمن بندرکیاشهر نیز برنامه‌های هفته بزرگداشت کتاب و کتابخوانی این مجموعه را برشمرد و گفت: در هفته کتاب و کتابخوانی برگزاری نشست‌های مجازی، نشست کتابخوان، عضویت رایگان، بازدیدهای مجازی و حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در دو شیفت صبح و عصر در دستور کار قرار گرفت.

بهناز کیا همچنین از کسب رتبه برتر توسط کتابخانه عمومی ۲۲ بهمن بندر کیاشهر در استان گیلان خبر داد و تصریح کرد: در طول شیوع ویروس کرونا این کتابخانه برنامه‌های خوب فرهنگی همچون نشست‌های کتابخوان، نقدکتاب و مانند آن را با همکاری نهادهای فرهنگی برگزار کرد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری بندر کیاشهر، در ادامه این بازدید شهردار و اعضای شورای شهر بندرکیاشهر از زحمات و تلاش‌های مدیریت و سایر پرسنل کتابخانه عمومی ۲۲ بهمن با اهدای لوح سپاس، تقدیر نمودند.

همچنین شهردار و اعضای شورای شهر ضمن عضویت و ثبت‌نام در کتابخانه عمومی ۲۲ بهمن از بخش‌های مختلف این کتابخانه بازدید به عمل آورده و برای همکاری هر چه بیشتر در زمینه‌های فرهنگی از جمله ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با این مجموعه اعلام آمادگی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.