معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: تاکنون حدود ۱۱۰ هزار نفر از گروه‌های هدف شامل کادر بهداشت و درمان، جانبازان شیمیایی، سالمندان و بیماران خاص در استان گیلان واکسن کرونا را دریافت کردند.

گیل ابراز / به گزارش ایلنا : آبتین حیدرزاده گفت: تاکنون حدود ۱۱۰ هزار نفر از گروه‌های هدف شامل کادر بهداشت و درمان، جانبازان شیمیایی، سالمندان و بیماران خاص در استان گیلان واکسن کرونا را دریافت کردند.
حیدرزاده افزود: از حدود ۵۵ هزار سالمند بالای ۸۰ سال در این استان تاکنون حدود ۳۰ هزار نفر واکسن کرونا دریافت کرده اند و تزریق بقیه افراد در این گروه سنی در صورت تمایل آن‌ها ادامه دارد.

وی با بیان اینکه هم اکنون بر اساس اولویت‌ها تزریق واکسن سالمندان ادامه داد: تزریق واکسن کرونا به این گروه‌های سنی با توجه به سیاست‌ها و راحتی سالمندان در خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت انجام می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: سالمندان باید در سامانه salamat.gov.ir نام نویسی کرده و وقت بگیرند و پیامک مراجعه دریافت کنند.

حیدرزاده افزود: در شهر‌های بزرگ شبکه‌های بهداشت و فرمانداری ها، مراکزی را برای تزریق واکسن کرونا در نظر گرفته اند، در رشت نیز ۲ مرکز شامل سالن شهدای ملوان در میدان انتظام و سالن ورزشی شهید چمران در بلوار چمران برای تزریق واکسن در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *