فاطمه شیرزاد عضو شورای اسلامی شهر رشت در گفتگویی عنوان کرد: خرد جمعی و مشورت به پیشبرد اهداف توسعه شهری کمک خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری گیل ابراز ؛ فاطمه شیرزاد عضو شورای اسلامی شهر رشت در گفتگویی با اشاره به جایگاه رفیع شورا در قانون اساسی به عنوان یک رکن مردمی، تصمیم گیر ، ناظر و سیاستگذار در حوزه شهری اظهار داشت : در این هشت سال همواره تلاش داشته ام که اقداماتی صورت گیرد که موجب افزایش بهره وری سیستم مدیریت شهری و خدمات رسانی بیشتر به مردم و توسعه شهری باشد .

عضو شورای شهر رشت با تاکید بر عملکرد این دوره با ذکر این نکته که ” عملکرد به عمل است نه به سخن ” یادآور شد : با حداقل منابع مالی در این دوره کار کردیم .

شیرزاد با اشاره به برنامه عملی خود برای شهر در صورت ورود به شورای ششم خاطر نشان کرد : اهتمام اصلی باید بر اساس توسعه و عمران و افزایش عادلانه خدمات شهری برای مردم باشد تا با سیاست گذاری های مناسب و فراهم نمودن زیر ساخت ها اساسی اقداماتی را رقم بزنیم که نتیجه آن منجر به افزایش خدمات رسانی به مردم و آسایش و آرامش بیشتر آنها باشد.

شیرزاد در ادامه با اشاره به اینکه اگر امروز بار دیگر کاندیدا شده ام تاکید کرد:

افزایش خدمات به مناطق کم برخوردار و کم توسعه و کمک به توسعه شهری با محوریت سلامت و ایمنی ، فرهنگ و هنر ، ایثار و شهادت ، حمایت از فعالیت های بانوان، فعالیت های ورزشی جوانان در سطح محلات حمایت از برنامه های زنان سرپرست خانوار در فعالیت های اجتماعی خواهد بود.

رییس اسبق کمیسیون بهداشت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه ایجاد ۲۲ پارک محله ای یکی از اقدامات موثر در این ۸ سال بود که در دوره پنجم نیز ادامه یافت ، افزود : خریداری و تملک املاک حاشیه های رودخانه برای اجرای پارک های حاشیه ای سبب شد تا در این چند سال سرانه فضای سبز در محلات و سطح شهر افزایش یابد.

شیرزاد همچنین به افتتاح پارک محله ای آب و آسیاب در میدان گیل ، بوستان مفاخر ، بوستان مشکات ، پارک محله ای بلوار آیت الله رودباری و احداث پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان اشاره کرد و افزود : مطالعات فاز اول پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان به اتمام رسیده و ان شا الله بتوانیم در یک زمانبندی مشخص ، فاز اول این پارک را به بهره برداری برسانیم و شاهد افزایش سرانه فضای سبز باشیم.

شیرزاد همچنین به احداث پارک گیلانه در بلوار استاد معین به عنوان دومین پارک بانوان رشت اشاره کرد و گفت : سومین پارک بانوان رشت نیز در مسکن مهر ساخته خواهد شد .

وی توجه به فعالیت های زنان سرپرست خانواده و حمایت از آنها را از دیگر اقدامات شورا عنوان کرد و گفت : در راستای اشتغالزایی بازارچه های صنایع دستی ، جشنواره های خوراک و برگزاری نمایشگاههای مختلف برای هنرمندان صنایع دستی و احداث مرکز خرید گیل بانوی پارک کشاورز از اقدامات صورت گرفته در راستای حمایت از بانوان بود.

عضو دوره های چهارم و پنجم شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه هوشمند سازی شهر رشت با قدرت در حال اجرایی شدن است ، گفت : اقدامات بر اساس شاخص ها ، صورت گرفته و علاوه بر ممیزی نوین املاک ، هوشمند سازی ناوگان اتوبوسرانی شهرداری ، حذف بلیط کاغذی و الکترونیکی شدن خدمات اتوبوسرانی برای شهروندان و اجرای طرح منزلت برای سالمندان و شهروندان از جمله این اقدامات در دست اجرای مدیریت شهری است.

وی به اهم اقدامات صورت گرفته در حوزه فرهنگی در شهر رشت اشاره کرد و گفت : حمایت از هنرمندان در جهت اجرای تئاتر های خیابانی در شهر ، مرمت و بازسازی یادمان دکتر حشمت در محله چله خانه مرمت خانه میرزا کوچک جنگلی در محله استادسرا ، تبدیل ساختمان ساعت شهرداری به موزه بلدیه و انقلاب اسلامی تغییر کاربری عمارت میرزا خلیل رفیع به موزه مشروطه و تبدیل ساختمان فرهنگ و هنر به موزه صنایع دستی ، اتمام مزار شهدای گمنام در مسکن مهر رشت ‌ اشاره کرد و افزود:مرمت و بازآفرینی ساختمان ساختمان ساعت و امضای تفاهم نامه با میراث فرهنگی و تبدیل آن ساختمان به موزه مردم شناسی و انقلاب اسلامی از اقدامات انجام شده برای شهر رشت است.

فاطمه شیرزاد بیان داشت: افتتاح مرکز خرید صنایع دستی با محوریت رشتی دوزی در خانه میرزا از اقدامات دیگر انجام شده در حوزه فرهنگی و هنری و حمایت از بانوان و هنرمندان است.

سفیر فرهنگی سازمان انتقال خون استان گیلان به افتتاح درمانگاه فوق تخصصی هموفیلی اشاره کرد و گفت : این درمانگاه به بیماران هموفیلی بیماران خاص خدمات درمانی ارائه می دهد و امیدواریم که با بهره برداری از این درمانگاه گام موثری در جهت کاهش مشکلات بیماران هموفیلی و خانواده های آنان برداشته شود .

مجهز شدن آتش نشانی شهر رشت به نردبان ۵۵ متری در مقابله با حریق نماینده شورا در سازمان آتش نشانی و ایمنی شهرداری رشت با بیان اینکه تعداد ایستگاههای آتش نشانی از ۵ ایستگاه به ۱۴ ایستگاه در حال حاضر رسیده است ، تصریح کرد : با توجه به اهمیت افزایش ایمنی در مدیریت شهری و ارتقای تجهیزات و امکانات آتش نشانان شجاع ما در رشت به شدت دنبال شد که نتیجه آن خرید سه دستگاه خودرو نردبان و پلتفرم بود برای کاهش مشکلات امداد رسانی به ساختمان های بلند مرتبه شهر رشت و محلات صعب العبور که باعث افزایش ایمنی در شهر رشت و کاهش تلفات در حریق و افزایش آرامش برای شهروندان گردید.

شیرزاد اجرای طرح جمع آوری و هدایت آبهای سطحی شهر رشت و بازگشایی معابر شهری را از دغدغه های شورای شهر بیان داشت و گفت : در همین راستا در سال گذشته برای رفع گره های ترافیکی محورها و معابر قرارداد سرمایه گذاری بازگشایی خیابان امام علی ( ع) و احداث تقاطع ولیعصر (عج) با بخش خصوصی به امضا رسید و تجهیز کارگاه شد .

وی با اشاره به افتتاح خیابان هشت دی حد فاصل خیابانهای معلم به رشتیان اظهار داشت : بازگشایی مسیر بلوار کوچکی (اتصال بلوار اصفهان گلسار به فاز دو معلم ) ، طرح تعریض خیابان سرچشمه رشت و کانال ژ ۵ از دیگر پروژه های بازگشایی معابر است که در دوره ششم شورا به ثمر خواهد نشست.

در حوزه ترافیکی همچنین می توان به نصب بالغ بر صد دوربین های ترافیکی و نظارتی در شهر ، خریداری ۱۵ دستگاه اتوبوس ، احداث مسیر دوچرخه سواری از گیل تا توشیبا و همچنین هوشمند سازی چراغ های راهنمایی رانندگی اشاره کرد.

عضو سابق هیات رییسه شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اهمیت پروژه های قرارگاه خاتم در کاهش بار ترافیکی رشت ؛ پروژه روگذر میدان نیروی دریایی ،پل راستگرد و چپگرد میدان امام حسین (ع) ، زیر گذر میدان مصلی ، زیر گذر میدان شهرداری ، پل روگذر ولی عصر (عج) ، ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهر رود و پروژه تراموا از جمله پروژه های عمرانی قابل اجرا توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) از جمله این پروژه ها اعلام کرد.

فاطمه شیرزاد در پایان با تاکید بر حضور و مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق های رای در انتخابات ۲۸ خرداد ماه عنوان کرد : قطعا حضور و مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا با انتخاب اصلح به توسعه ، عمران و آبادانی کشور و شهرمان کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *