مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان در نشست خبری با اصحاب رسانه خبر داد:اجرای یک هزار مرحله طرح تاب آوری در سال جاری/ بدهی ۱۵۳ میلیاردی مشترکین صنعتی و خانگی به شرکت توزیع برق گیلان

قبل از ظهر امروز مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با گرامیداشت سوم خرداد ماه سالروز آزادسازی خرمشهر بیان داشت: شرکت توزیع برق گیلان در سالی که گذشت با بیش از یک میلیون و پانصد هزار مشترک یکی از بزرگترین و پرتراکم ترین شرکت استان است.

گیل ابراز: دکتر هنرمند تصریح کرد: در سال گذشته با مصرف ۱۸۰۰ مگابایت برق و گذر پیک بار در مرداد ماه تابستان خوبی را سپری کردیم.

وی با اشاره به اجرای طرح بزرگ تاب آوری شبکه در سال گذشته افزود: این طرح در ۴۰۰ مرحله با اعتبار ۱۸ هزار میلیارد تومان انجام شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان خاطرنشان کرد: طرح تاب اوری شبکه در سال جاری با قدرت در حال انجام است و امیدوارم این طرح را به ۱۰۰۰ مرحله در راستای عبور بهتر و سریع در بحران ها ارتقا دهیم.

دکتر هنرمند با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی ۲۴ درصد شبکه های هوایی استان مجهز به کابل خودنگهدار است، یاداور شد: در سال گدشته هزار کیلومتر سیم مسی به کابل های خودنگهدار تبدیل شد و اکنون نیز ۱۴ هزار کیلومتر از شبکه های گیلان با سیم های ضعیف و مسی در حال انتقال برق به مشترکین است و برآنیم در سال جاری ۲۰۰۰ کیلومتر از سیم های مسی را تبدیل به کابل خودنگهدار کنیم.

وی در خصوص بحث مطالبات شرکت توزیع برق گیلان از مشترکین تصریح کرد: این شرکت در سطح استان بالغ بر ۱۵۳ میلیارد از مشترکین خانگی و صنعتی طلبکار است. لذا با پرداخت به موقع صورتحساب توسط مشترکین خدمات دهی نیز به موقع انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان اذعان داشت : در سال گذشته فقط ۱۸۵ روز از ۳۶۵ روز در راستای اجرای طرح های خدمات رسانی تخصیص یافت بنابراین در صورت دریافت به موقع قبوض و بدهی ها می توان در روزهای بیشتری از سال به اجرای طرح ها و پروژه ها پرداخت.

دکتر هنرمند با تاکید بر اجرای طرح بزرگ برق امید یادآور شد: در این طرح مشترکین به سه دسته خوش مصرف کم مصرف و پرمصرف تقسیم می شوند و با توجه به آمارهای واصله ، ۱۶ درصد مشترکین استان کم مصرف ،۴۵ درصد خوش مصرف، ۲۹ درصد پرمصرف و ده درصد مشترکین به هیچ وجه مصرفی ندارند.

وی در خصوص تعرفه های برق بیان داشت: هرساله براساس مصوبه و نظر هیات وزیران افزایشی درتعرفه های برق مصرفی مشترکین لحاظ می شود، براین اساس در سال جدید شاهد افزایش ۷ درصدی در همه تعرفه های خانگی کشاورزی و صنعتی و….بوده ایم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان خاطرنشان کرد: دو نوع محاسبه صورتحساب تعرفه برق مشترکین وجود دارد، یک نوع برای زمان های عادی سال و بک نوع دیگر برای زمانهای گرمسیری ۴ است و در این راستا اگر مشترکینی که در زمان های گرم سال بیش از ۴۰۰کیلو وات مصرف داشته باشد مشمول افزایش ۲۳ درصدی تعرفه برق خواهند بود.

دکتر هنرمند با تاکید بر مسائل و مشکلات عدیده در خصوص قطعی های مدون برق در استان گفت: کاهش دخیره ابی پشت سدها ، افزایش دمای هوا و رمز ارز دیجیتال، تعمیرات نیروگاهها و تحریم ها از اهم دلایل قطعی برق در گرمای زودرس سال جاری است.

وی با اشاره به افزایش ده درصدی مصرف برق نسبت به مدت مشابه سال گدشته تاکید کرد: تابستان سال قبل علیرغم ایتکه تمام کولرها وارد مدار شده بودند رشد مصرف ۵ درصد بوده و اما امسال در اردیبهشت ده درصد رشد مصرف داشتیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *