۴۶۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند که ۹۵ نفر از آن‌ها به‌دلیل وخامت حالشان در بخش ICU به‌سر می‌برند.

گیل ابراز: با مسافرت‌های نوروزی خیز چهارم کرونا در گیلان آغاز شد و به دلیل شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی شمار زیادی از هم استانیان را از دست دادیم.

به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در برخی از اصناف استان نظیر نانوایی‌ها، فروشگاه‌های بزرگ و خواربار فروشی‌ها بسیار پایین بوده که این امر همراهی بیشتر مردم را می‌طلبد.

علاوه بر شرکت در تجمعات و حضور در دورهمی‌ها حتی دورهمی‌های خانوادگی از دیگر دلایل چرخش کرونا در گیلان پایین بودن میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

براساس میانگین کشوری برای قطع زنجیره‌ کرونا میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید به ۹۰ درصد برسد که در استان گیلان این میزان کمتر از میانگین کشوری و حدود ۵۰ درصد است.

به دلیل تعطیلات آخر هفته و تعطیلات عید فطر محدودیت‌های جدیدی در گیلان برقرار شده و از ظهر امروز تا ظهر شنبه ورود خودروهای غیربومی به گیلان ممنوع است.

طبق آخرین رنگ‌بندی در حال حاضر ۱۴ شهرستان گیلان در وضعیت نارنجی و ۳ شهرستان تالش، املش و شفت در وضعیت زرد کرونایی به‌سر می‌برند.

به گفته معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال حاضر ۴۶۰ بیمار کرونایی در استان گیلان بستری هستند که ۷۴ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته به این آمار افزوده شده‌اند.

همچنین ۹۵ بیمار کرونایی نیز به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه به سر می‌برند که ۵ نفر آن‌ها امروز به ICU بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *