جلسه ای با حضور دکتر هنرمند مدیرعامل شرکت توزیع برق استان گیلان ، ناظرین پاسخگویی بار شرکت توانیر مهندس جلایر و مهندس سلطانی، معاونین و مدیران ارشد شرکت در راستای بررسی عملکرد شرکت توزیع برق و برنامه ریزی در خصوص فعالیتهای پاسخگویی جهت گذر موفق از پیک تابستان ۱۴۰۰ در ستاد شرکت توزیع برق استان گیلان برگزار شد.

گیل ابراز: در این جلسه دکتر هنرمند ضمن اشاره به شرایط ویژه تابستان امسال گفت: به دلیل فرا رسیدن گرمای زودرس ، کاهش ۳۰ تا ۳۵ درصدی بارش ها و کمبود تولید برق نیروگاههای برق آبی در کل کشور و رشد ۱۱ درصدی مصرف استان نسبت به سال گذشته اهمیت اجرای دستورالعمل های پاسخگویی بار و مدیریت مصرف جهت آمادگی به منظور گذر موفق از تابستان ۱۴۰۰ بسیار حائز اهمیت است.

وی عنوان کرد: کشف ، شناسایی و جمع آوری رمز ارزهای غیر مجاز ، تعدیل روشنایی معابر ، تنظیم تفاهم نامه با صنایع و کشاورزی و جلب مشارکت حداکثری آنها از عوامل مهم کاهش مصرف خواهد بود که اقدامات موثری در استان تا کنون صورت پذیرفته و ادامه خواهد یافت.

هنرمند در انتها اشاره کرد: لزوم بهره گیری از پتانسیل کاهش مصرف دستگاههای دولتی به میزان ۵۰ درصد در ساعات اداری و ۱۰ درصد در ساعات غیر اداری را در اشاعه فرهنگ مدیریت مصرف موثر دانست و ادامه داد در همین راستا ضمن مکاتبه با استانداری ، مانورسنجش آمادگی ادارات و سازمانهای استان جهت گذر از پیک تابستان ، ۱۵ اردیبهشت ماه سال جاری همزمان با سراسر کشوربه منظور ارتقا آمادگی شرکت‌های توزیع ، سنجش نقاط قوت و قابل بهبود و آماده به کار بودن تجهیزات و برنامه‌ریزی جهت رفع نقایص احتمالی ، افزایش مهارت‌های فردی و جمعی و تبادل دانش و تجربیات ، ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی ، سنجش میزان کارآمدی دستورالعمل‌ها و روش‌های اطلاع‌رسانی ، هدفمند کردن تمامی فعالیت‌ها و آمادگی‌ها با موفقیت به اجرا در آمد.

در این جلسه مهندس جلایر ناظر عالی پاسخگویی بار توانیر و معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق فارس برگزاری جلسات این چنینی ، در جهت کسب خرد جمعی و راهکارهای مناسب جهت گذر از پیک تابستان ۱۴۰۰ را موثر و ضروری دانست.

لازم بذکر است در این جلسه معاونین و اعضای شرکت کننده نسبت به ارائه عملکرد خود پیرامون وظایف محوله و همچنین گزارشی از روند اجرایی طرح مدیریت پاسخگویی بار را ارائه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *