محمدی اصل مدیر کل زندانهای گیلان عنوان کرد : نشاط و شادمانی توام با ورزش در سبک زندگی ، پویایی و افزایش امید به زندگی زندانیان موثر است.

گیل ابراز: در حاشیه برگزاری مسابقه سیمولتانه در زندان مرکزی رشت ، محمدی اصل مدیر کل زندانهای گیلان با بیان اینکه ، ورزش در زندانها موجب نشاط و شادابی و پویایی در زندانیان است به نقش سازنده ورزش از منظر دینی وسخنان ائمه اطهار (علیهم السلام) نیز اشاره کرد.

وی با بیان اینکه زندان محل سپری نمودن اجرای کیفر زندانیان است گفت : در این بین داشتن برنامه های اصلاحی ، تربیتی و نقش موثر ورزش در ارتقای سطح سلامت زندانیان در زمان تحمل حبس نقشی حیاتی ایفا می کند .

وی افزود : سلامت بدن میتواند رابطه مستقیم با سلامت روحی و روانی گروه هدف داشته باشد.

محمدی اصل ، سلامت روان در پیشگیری از آسیب های اجتماعی را پر اهمیت عنوان و بیان کرد : با داشتن برنامه های متنوع ورزشی مخصوصا برگزاری جشنواره نورزی با همکاری گسترده اداره کل ورزش جوانان استان ، هیئت های ورزشی و گروه های جهادی در ۱۲ رشته ۳۱۲۱ نفر زندانی را تحت پوشش این جشنواره قرار دادیم.

وی در اختتامیه مسابقه شطرنج سیمولتانه بیان کرد : مقرر گردید آموزش شطرنج و مسابقات هفتگی بصورت رنکینگ طی تفاهم نامه مشترک توسط هیئت شطرنج برگزار گردد.

شایان ذکر است ، مسابقه سیمولتانه بین ، امیررضا پوررمضانعلی ، استاد بزرگ شطرنج ایران وجهان با۲۰ نفر از مددجویانی که مقام اول ودوم مسابقات شطرنج جشنواره نوروزی هر سالن را کسب کرده بودند در باشگاه ورزشی با نظارت اداره فرهنگی تربیتی زندانهای گیلان و مسئول تربیت بدنی اداره کل، با رعایت پروتکل های بهداشتی در زندان مرکزی برگزار گردید که این مسابقه بیش از ۲ ساعت به طول انجامید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *