اختصاصی/ گیلان صدر: شصت و چند روز از انتصاب پرحاشیه مهدی نقوی در منطقه آزاد انزلی می گذرد. انتصابی که از همان ابتدا شائبه های متعددی با خود به همراه داشت. از خوشحالی افرادی که منافع خاص و مسئله دارشان در دوره مدیریت قبل به خطر افتاده بود تا ناراحتی و بهت آنانی که از مسدود شدن دوباره مسیر درست منطقه آزاد انزلی بشدت نگران بودند.

نقوی با روش هایی که پیشتر در زمان رییس جمهور مورد علاقه اش “محمود احمدی نژاد” نیز دیده شده بود، با جمع آوری امضا از برخی سرمایه گذاران و به پشتوانه رابطه مرید و مرادی میان خود و مرتضی بانک، امیدوار بود بتواند پست ریاست سازمان را بدست آورد اما استعفای مرتضی بانک تحت فشار افکار عمومی و رفتار ناشیانه نقوی در دوران سرپرستی و شبهات در خصوص مدرک تحصیلی نامرتبط و سابقه شش ساله حضور پرابهام وی در منطقه آزاد انزلی و حمایت از برخی افراد شائبه دار و عزل و نصب های پر حاشیه در طول دوران کوتاه سرپرستی و همچنین عدم استقلال او در مدل مدیریتی منطقه آزاد و برخورد ناصواب با منتقدین (تا جایی که به شکایت از یک از خبرنگار منجر شد ) و حتی شایعاتی در خصوص پول پاشی در حمایت از او؛ در مجموع موجب شد از زمان سرپرستی نقوی بر سازمان منطقه آزاد انزلی حتی یک روز آرام را در این بنگاه اقتصادی مهم شاهد نباشیم.

حال با توجه به وضعیت فعلی؛ نیاز است برای بازگرداندن آرامش لحظه ای درنگ نشود چرا که به قدر کفایت در این ۶۰ روز اعتبار این سازمان کاهش یافته و دوران پرآشوبی را سپری کرده است.

اکنون برای ثبات و آرامش در منطقه آزاد انزلی همه نگاه ها به دبیر جدید شورای عالی مناطق آزاد کشور است؛ فردی که تجربه دراز مدت مدیریتش در مناطق آزاد این نوید را می دهد که با انتصاب یک فرد توانمند و با کفایت آینده منطقه آزاد انزلی را به سمت و سوی مطلوبی هدایت کند.

پایگاه خبری گیل ابراز : انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *