معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: در حال حاضر ۳۵۰ نفر در بیمارستان‌های گیلان بستری هستند که ۷۰ نفر به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

گیل ابراز: آبتین حیدرزاده  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۳ اسفندماه سالروز کشف اولین مورد ابتلا به کرونا در گیلان است و اکنون یک سال از جولان کرونا در استان گیلان  گذشته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: بیماری کرونا یک بیماری ویروسی راه‌های تنفسی فوقانی بوده و به سادگی منتشر می‌شود به همین دلیل با کمترین بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند برای مدت‌ها در شهرها بماند.

حیدرزاده با بیان اینکه این ویروس قابلیت رشد و جهش یافتگی را دارد افزود: سطح ایمنی که بدن در مقابل یک نوع ویروس از خود نشان می‌دهد با سطح ایمنی در مقابل انواع جهش یافته آن متفاوت است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ابراز داشت: در صورت عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، ماسک زدن و واکسیناسیون ممکن است ویروس کرونا در مدت‌های زیادی و در حدود چندین سال در شهرها استقرار یابد.

وی خاطرنشان کرد: برخلاف سایر استان‌ها خوشبختانه در ۴ شهرستان‌‌ گیلان با توجه و همراهی مردم و مسئولان بیماری کرونا کنترل شده و روبه کاهش است اما برخی از شهرستان‌ها نیز کماکان در وضعیت نارنجی قرار دارد.

حیدرزاده گفت: در حال حاضر ۳۵۰ نفر در بیمارستان‌های گیلان بستری هستند که ۷۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به این آمار افزوده شدند و ۷۰ نفر نیز به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.