معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان عادی انگاری و دورهمی ها را از مهم ترین عوامل افزایش ابتلا به کرونا در استان دانست و گفت: ۹۳ بیمار جدید شناسایی و بستری شدند.

گیل ابراز: آبتین حیدرزاده ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت گیلان از نظر کرونا، اظهار کرد: در شبانه روز گذشته ۹۳ بیمار جدید کرونایی در استان گیلان نیازمند بستری در مراکز درمانی شدند.وی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد مجموع بستری‌های کرونایی در بیمارستان گیلان ۴۰۸ نفر رسیده است، گفت: شاهد روند کاهش بیماران بستری در مراکز درمانی هستیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه مهم‌ترین راهکار قطع زنجیره انتقال و انتشار ویروس کرونا مشارکت شهروندان و رعایت توصیه‌ها و دستور العمل های بهداشتی، افزود: استفاده از ماسک در اماکن شلوغ و عمومی و شستن مداوم دست‌ها باید از سوی شهروندان با جدیت بیشتری رعایت شود.

وی با اشاره به اینکه شلوغی بازار مراکز خرید، برخی دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها مهم‌ترین دغدغه ما در زمینه انتقال و انتشار ویروس کرونا است، گفت: قطعاً عدم توجه شهروندان به توصیه‌های بهداشتی می‌تواند به گفته وزیر بهداشت اسفندماه سختی را برای گیلانیان رقم بزند.

حیدرزاده با بیان اینکه هنوز شاهد برگزاری مراسم عزا و عروسی و دورهمی های دوستانه و خانوادگی هستیم، تأکید کرد: شهروندان باید از حضور در چنین مراسمی جدا خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه با توجه به اینکه عادی انگاری مهم‌ترین عامل شیوع بیشتر بیماری کرونا در ماه‌های اخیر بود، افزود: قطعاً ادامه این روند می‌تواند شرایط سختی برای برای استان گیلان به ویژه کادر درمان و پرستاران رقم بزند./مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *