فرماندار رشت با تاکید بر اهمیت اجرای پروژه احیاء و ساماندهی تالاب عینک به عنوان ظرفیت گردشگری مهم شهر رشت، اظهار داشت: همه دستگاه های اجرایی باید خود را موظف به همکاری در اجرای این پروژه مهم بدانند.

گیل ابراز:علی فتح اللهی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری با تاکید بر اینکه جهت احیاء و ساماندهی تالاب عینک رشت نیاز به همکاری و کمک همه دستگاه‌ها داریم، گفت: با توجه به اهمیت این پروژه برای شهر رشت، نیاز است همه دستگاه‌ها برای احیاء این تالاب، ورود کرده و شرایط لازم را فراهم کنند.

وی ادامه داد: اینکه تالاب عینک در داخل شهر رشت قرار دارد بدین مفهوم نیست که مسئولیت احیای آن فقط بر عهده شهرداری است بلکه همه سازمان‌ها و دستگاه‌ها باید برای احیای این تالاب کمک کنند و از ظرفیت‌های موجود خود در این راستا بهره گیرند.

فرماندار رشت با بیان اینکه این تالاب یک ظرفیت گردشگری بسیار مناسب برای شهر رشت محسوب می‌شود که متاسفانه به دلایل مختلف تاکنون استفاده از این ظرفیت مغفول مانده است، افزود: در همین راستا کارگروهی با محوریت فرمانداری و حضور نمایندگان تام الاختیار شهرداری، جهادکشاورزی، منابع طبیعی، اوقاف و امور خیریه و آب منطقه‌ای تشکیل می‌شود تا به صورت مستمر و ویژه، روند اجرایی شدن این پروژه را پیگیری کند.

فتح اللهی با تاکید بر اینکه لایروبی تالاب عینک حتما باید اتفاق بیافتد در غیراینصورت اجرای پروژه مهیا نخواهد بود، افزود: برای استفاده از ظرفیت‌های اجرایی، اعتبارات شهرستانی کافی نیست باید از اعتبارات ملی هم برخوردار شویم لذا باید پیگیر باشیم تا از ظرفیت ردیف اعتبارات ملی برای بازآفرینی تالاب عینک برخوردار شویم.

وی همچنین به اجرای طرح توسعه و بازآفرینی آستان خواهر امام رشت، اشاره کرد و افزود: حرم مطهر خواهر امام رشت از جمله مکان‌های ارزشمند مذهبی و فرهنگی استان محسوب می‌شود و در این راستا باید با توجه ویژه و جدیت لازم نسبت به اجرایی شدن این طرح اقدام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *