با توجه به سرمای هوا در فصل زمستان مصرف سوخت در کشور روند افزایشی داشته که این موضوع محدودیت هایی را برای تولید برق در نیروگاه ها ایجاد می کند و نیاز به همراهی همه جانبه برای جلوگیری ازخاموشی های احتمالی ضروری است.

گیل ابراز: دکتر محمد اسماعیل هنرمند مدیرعامل توزیع برق گیلان اعلام کرد: در راستای دستورالعمل های ارسالی از سوی شرکت توانیر مبنی بر لزوم برداشتن فشار از نیروگاههای تولید برق در فصل سرد، این شرکت طرح تعدیل موقت روشنایی معابر را در استان اجرا کرد تا روشنایی برق و گرمای منازل هموطنان پایدار بماند.

وی اضافه کرد: طی این طرح ۱۰۵۰۰ دستگاه چراغ روشنایی معابر مورد تعدیل قرار گرفته و در مجموع ۱۵۷۵ کیلووات صرفه جویی صورت پذیرفته است.

مدیرعامل توزیع برق گیلان خاطرنشان کرد: در این طرح تنها چراغ معابر بلوارها و خیابان های اصلی بصورت یک درمیان مورد تعدیل بار قرار می گیرند و تحت هیچ عنوان کوچه ها وخیابان های فرعی به هیچ عنوان خاموش نمی شود.

هنرمند گفت: با اعمال راهکارهای ساده‌ای مانند نصب شیر ترموستاتیک بر روی رادیاتور، نصب سیستم های کنترل هوشمند در موتورخانه ها به ویژه در مجتمع های مسکونی بزرگ و ساختمان های اداری، تنظیم دمای محیط به روی ۱۸ تا ۲۱ درجه، استفاده از لباس های گرم مناسب زمستان، بستن درب اتاق های غیر لازم و گرم نکردن فضای آنها، کاهش زمان استحمام و هدر رفت آب گرم، استفاده از پرده های ضخیم در هنگام شب، حداقل استفاده از شومینه، استفاده حداقلی از بخاری برقی برای گرمایش، خاموش کردن لامپ های اضافی و روشنایی اتاق پس از ترک، استفاده از شعله مناسب برای پخت و پز و با کاهش روشنایی فضاهای عمومی مانند پارکینگ و راه پله به سهولت می توان از این چالش های احتمالی عبور کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *