دکتر هنرمند مدیرعامل توزیع برق گیلان از کشف و شناسایی مراکز غیر قانونی استخراج رمزارز در دو نقطه از استان گیلان خبر داد.

گیل ابراز: وی اظهارداشت: باتوجه به افزایش مصرف گاز در سطح کشور در بخش خانگی وتجاری تحویل گاز به نیروگاههای تولید برق با محدودیت های جدی مواجه شده است ، لذا مدیریت مصرف از سوی مشترکین امری ضروری است و پایش مصرف استان نیز جز وظایف ذاتی توزیع برق گیلان می باشد .

وی افزود: بجهت پایش مصرف برق استان اکیپ های عملیاتی در سطح استان فعال شده اند و در این راستا دو نقطه از از مراکز غیرقانونی استخراج رمز ارز در سنگر و شهر صنعتی شهرستان رشت با هماهنگی دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزیع برق گیلان و نیروی انتظامی استان مورد شناسایی قرار گرفتند و ضمن قطع انشعاب برق ، جهت طی مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

هنرمند گفت: طی این مراجعه ۲۹۲۲ دستگاه ماینر و با توانی معادل ۵۸۴۴ کیلووات کشف، ضبط و تحویل مراجع ذیصلاح شد.

وی تاکید کرد: با توجه به این که مراکز غیرقانونی استخراج رمزارز به دلیل مصرف بیش از اندازه برق ، سبب تخریب شبکه می شوند، نسبت به کشف و جمع آوری این مراکز اقدام خواهد شد و افرادی که مراکز غیرمجاز رمز ارز را معرفی کنند، تا ۱۰ میلیون تومان جایزه دریافت خواهند کرد ضمن اینکه اینکار از طریق سامانه ۱۲۱امکان پذیر است و البته نام این افراد محرمانه خواهد ماند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *