شرکت توزیع برق گیلان با شروع وزش باد گرم که شدت قابل ملاحظه هم دارد ، در حال آماده باش قرار گرفت.

گیل ابراز: شرکت برق گیلان به نقل از مدیرعامل شرکت اعلام کرد : با توجه به هشدار سطح قرمز سازمان هواشناسی گیلان مبنی بر وزش باد گرم شدید و وقوع بحران، نیروهای این شرکت در حال آماده باش قرار گرفتند.

محمد اسماعیل هنرمند افزود: با توجه به شرایط جوی گیلان و با اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر نفوذ سامانه کم فشار و احتمال وزش شدید باد گرم در استان، بیش از ۸۰ اکیپ عملیاتی در سطح گیلان برای رفع ناپایداری های احتمالیبا امکانات لازم و مورد نیاز در حالت آماده باش هستند.

وی ادامه داد: البته پس از هشدار هواشناسی، این شرکت با برگزاری جلسات کاری و تعیین اعضای کمیته بحران و تجهیز امورهای اجرایی ،آمادگی کامل با مقابله با حوادث احتمالی را دارد و به همین دلیل کارکنان و گروه های عملیاتی این شرکت با پیش بینی احتمال وقوع بحران از وزش باد گرم شدید آماده هستند.

وی در ادامه به اجرای مانور تعمیرات و بهینه سازی با محوریت صیانت از حریم شبکه های توزیع برق نیز اشاره و بیان کرد: محوریت اجرای این مانور تعدیل روشنایی معابر ، شناسایی و جمع آوری برق و رمز ارزهای غیر مجاز ، عملیات شاخه زنی و رفع حریم و جمع آوری بنرهاست که در استان گیلان همزمان با سراسر کشور به همت ۸۰ اکیپ عملیاتی به اجرا شد.

وی اضافه کرد: در این مانور در قالب ایناکیپ های اجرایی ۱۶۹ نفر از کارکنان اجرایی با ۶۸۸ نفر ساعت در ۲۰ امور توزیع برق استان به فعالیت و انجام امور محوله پرداختند و نیز اجرای عملیات شاخه زنی با ظرفیت ۱۴ اکیپ ،اعزام ۲۰ اکیپ برای شناسایی برق های غیرمجاز و رمز ارزهای در طرح کاهش پیک زمستانی، اجرای طرح تعدیل معابر با ۱۵ اکیپ ، اعزام ۱۲ اکیپ از امور استان جهت جمع آوری بنر ها از جمله اقدامات بوده است.

وی صدور اخطار به متجاوزین حرائم، اقدامات رفع کانون خطر آفرین در سطح هشت امور استان با ۱۰ اکیپ ، اصلاح فلش و بازآرایی شبکه با ظرفیت ۹ اکیپ در قالب طرح تاب آوری فشار متوسط و اصلاح شبکه های فشار ضعیف، بخشی از اقدامات کارکنان شرکت طی این مانور عنوان کرد.

هنرمند به طرح جهادی افزایش تاب آوری شبکه های فشار متوسط که از ابتدای سال در سطح استان در حال اجراست اشاره کرد و افزود: تا کنون ۲۷۸ مرحله از این طرح با فعالیت ۱۳۵۱ اکیپ اجرایی با اعتباری بیش از ۱۳۰ میلیارد ریال اجرا شده که طی آن ۵۶۲ کیلومتر شبکه اصلاح و بهسازی شده است.

وی تصریح کرد: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون نیز با شناسایی و رفع عیب نقاط قابل بهبود و حادثه خیز شبکه ،حدود یکهزار کیلومتر شبکه فرسوده با کابل خودنگهدار جایگزین شده تا در زمان بحران، شاهد کمترین میزان ناپایداری در شبکه های توزیع برق باشیم.

استان گیلان با داشتن حدود دو و نیم میلیون جمعیت، دارای حدود یک میلیون و ۴۶۷ هزار مشترک برق است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *