سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تالش خبر داد: ضرب و شتم جنگلبانان از سوی قاچاقچیان چوب در تالش | قاچاقچیان فراری بومی منطقه هستند

گیل ابراز: آرش شادپور، سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تالش از ضرب و شتم ۲ جنگلبان و مصدومیت یکی از آن‌ها بر اثر حمله پنج قاچاقچی چوب‌آلات جنگلی خبر داد.

آرش شادپور در گفتگویی اظهار کرد: شب گذشته جنگلبانان در پی گشت و بازدید در مناطق جنگلی جوکندان تالش، پنج قاچاقچی چوب آلات جنگلی را در حین حمل غیرمجاز چوب با اسب و قاطر مشاهده کرده و بر حسب وظیفه قانونی، چوب آلات و چهارپایان را توقیف کرده بودند.

وی افزود: در حین انتقال کشفیات به مقر جنگلبانی جوکندان، قاچاقچیان با چند تن از همدستان خود، راه را بر جنگلبانان بسته و آن‌ها را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده و از محل متواری شده اند.

شادپور افزود: جنگلبانان با دشواری خود را به کلانتری رسانده و از آنجا با آمبولانس اورژانس به بیمارستان شهید نورانی تالش منتقل شده بودند و امروز (پنجشنبه) یکی از آن‌ها به علت شدت جراحات وارده به بیمارستان پورسینا رشت منتقل و بستری شد.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تالش ادامه داد: قاچاقچیان فراری بومی منطقه هستند و شناسایی شده‌اند و موضوع، از زمان وقوع به دادسرای عمومی و انقلاب تالش گزارش شده و پرونده با دستور ویژه دادستان در شعبه چهار دادیاری در حال رسیدگی است.

او گفت: از ۲۴۲ هزار هکتار منابع طبیعی شهرستان تالش، ۱۷۰ هزار هکتار جنگل، ۷۱ هزار هکتار مرتع و ۲ هزار هکتار اراضی ساحلی است و حدود ۴۰ درصد جنگل‌های استان گیلان در تالش واقع شده و ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار از جنگل‌های این شهرستان نیز دست کاشت بوده و اغلب درختان جنگل‌ها شامل ون، توسکا، بلوط، افرا، ممرز و راش است.

عداوت قاچاقچیان چوب آلات جنگلی با جنگلبانان در تالش سابقه دارد و بر اساس اطلاعات موجود؛ در سال ۸۱ رشید غفاری از جنگلبانان منطقه جوکندان در جمع خانواده‌اش به علت اصابت گلوله‌ای که از بیرون پنجره شلیک شده بود، جان خود را از دست داده بود./ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *