اختصاصی ،گیل ابراز _ صبح امروز همایش ملی تجلیل از جایگاه پزشکان خانواده روستایی و مراقبان سلامت در برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع روستایی به صورت ویدیو کنفرانس همزمان با سراسر کشور در اداره کل بیمه سلامت گیلان برگزار شد.

مدیر کل خدمات سلامت کشور در این همایش افزود: این همایش به علت شیوع ویروس کرونا، به صورت ویدیو کنفرانس و به صورت ملی در روز هفتم دی ماه برگزار شده است و بیش ۴۰۰ نفر در ۳۱ استان کشور در این همایش به صورت مجازی حضور دارند.

محمد رضا میرزایی گفت: این همایش برای قدردانی از نقش پزشکان خانواده در برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع روستایی و شهری و همچنین قدردانی از زحمات این افراد در دوران شیوع ویروس کرونا برگزار شده است.

وی با تاکید بر پرداخت منظم معوقات سازمان گفت:ما در حال آماده سازی تسویه حساب سه ماه سوم هستیم تا بدهی سازمان به پزشکان خانواده صفر شود.

معاون بیمه خدمات سلامت کشور، در ادامه این همایش با تاکید بر تقدم پیشگیری وانجام کار تیمی در قالب پزشک خانواده گفت: یکی از دستاوردهای مهم این سازمان بعد از انقلاب اسلامی دو تحول مهم بوده،که یک تحول آن ایجاد شبکه های بهداشتی درمانی به عنوان یک بستر سخت افزاری و اتقلاب دوم تشکیل پزشک خانواده بوده که امیدواریم به عنوان نرم افزارهای حوزه سلامت در افزایش خدمت رسانی به مردم به نتایج تاثیر گذاری در این زمینه برسیم.

وی افزود:یکی از اهداف سازمان بیمه سلامت برای کاهش خطرهای مالی با گسترش و ‏توسعه بیمه همگانی پایه سلامت، امکان بهره مندی عادلانه از خدمات مطلوب و اثربخش و زمینه حفظ و ارتقای سلامت را برای همه ‏جامعه فراهم کند.

وی افزود: بیمه سلامت و خرید راهبردی خدمات سلامت، بیمه سلامت و پوشش همگانی اجباری، بیمه سلامت و حفاظت مالی ‏از اقشار آسیب پذیر، بیمه سلامت و تامین و پایداری منابع مالی، بیمه سلامت و نظام ارجاع و پزشک خانواده، بیمه سلامت و سازمان الکترونیک و بیمه سلامت و حقوق شهروندی از محورهای مهم سازمان بیمه سلامت در طی دوره فعالیت آن است.

فرخی معاون شبکه بهداشت و آموزش سازمان بیمه سلامت در این همایش به توانمندسازی بیمه شدگان و کادر درمانی در دوران کرونا اشاره کرد وگفت:اقدمات خوبی در طی سالیان اخیر انجام شده که می توان به عنوان نمونه به جداسازی احکام از کارانه در پزشکان خانواده،ابلاغ تبدیل وضعیت استخدام پزشکان خانواده، افزایش دریافت سرانه پزشکان،تشکیل مجمع نمایندگان پزشکان خانواده با حضور ۶۳ پزشک اشاره کرد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت به ابلاغ تفاهم نامه برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع روستائیان، عشایر و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر در سال جاری اشاره و اظهار کرد: به لطف خداوند متعال سازمان بیمه سلامت با مشارکت و همکاری معاون بهداشت وزارت بهداشت، معاون توسعه وزارت بهداشت و معاون سازمان برنامه وبودجه، تفاهم نامه روستائیان به امضای طرفین رسید و مهر ماه ۹۹ به دانشگاه‌های علوم پزشکی و ادارات کل بیمه سلامت سراسر کشور ابلاغ شد.

محمد مهدی ناصحی، با تاکید بر گسترش برنامه پزشک خانواده، نظام ارجاع روستایی و رفع نواقص برنامه پزشک خانواده شهری و روستایی گفت: برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع یکی از برنامه های سازمان مهم محسوب می‌شود که باید به درستی اجرایی شود و ما انتظار داریم با نظارت درست بیشترین توجه را به کادر بهداشتی و درمانی در روستاها داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *