معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرد : ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تجهیز بیمارستان لوندویل آستارا اختصاص یافت.

گیل ابراز: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این جلسه با اشاره به اجرای طرح غربالگری شهید سلیمانی در استان گفت : دانشگاه علوم پزشکی گیلان ، ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تجهیز بیمارستان ۲۰ تخت خوابی لوندویل و ۳۰۰ میلیون تومان برای ساخت درمانگاه روستای عباس آباد آستارا اختصاص داده ‌است.

دکتر آبتین حیدرزاده افزود : تا امروز ۴۲ درصد جمعیت گیلان غربالگری شدند و این آمار به دلیل سرعت عمل و گستردگی پایش بی نظیر است.

وی اعلام کرد : شرایط قرمز آستارا هم نتیجه رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی در ماه گذشته است .

عباس صابر ، فرماندار آستارا در این جلسه با اشاره به اعمال تمامی دستورالعمل ها و محدودیت های وضعیت قرمز در این شهرستان گفت: ۱۲ روز از وضعیت قرمز آستارا می گذرد و قطعا برای خروج از شرایط قرمز، همکاری و رعایت تمام مردم و مسئولان مورد نیاز است .

دکتر فرید بصیری مقدم ، مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا در این جلسه گفت: از آغاز اجرای طرح غربالگری شهید سلیمانی تا امروز ۵۰ هزار نفر در قالب ۱۴ هزار و ۵۷۱ خانوار از جمعیت آستارا مورد غربالگری قرار گرفته اند که ۲۵۰ مورد مشکوک به کرونا در بین شهروندان مشخص شده‌است.

سرهنگ فردین عباس زاده جانشین فرمانده سپاه ناحیه آستارا در این جلسه با اشاره به اجرای روزانه طرح غربالگری شهید سلیمانی در این شهرستان گفت: فرماندهی عملیات قرارگاه حاج قاسم سلیمانی آستارا ۱۱۰ تیم را در آستارا برای اجرای طرح غربالگری مدیریت می کند و تا امروز ۵۲ درصد مردم شهرستان غربالگری شده اند.

محسن آهنی ، رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت آستارا هم در این نشست گفت : از ابتدای آذر ، ۶۰ واحد صنفی به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی صاحبانشان پلمپ شدند و ۱۰۰ هزار عدد ماسک نیز از طریق واحدهای تولیدی شهرستان در اختیار مراکز درمانی و داروخانه ها گذاشته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *