معاون دادگستری‌گیلان با اشاره به وسعت بالای تخریب اراضی ملی در شهرستان‌های ساحلی گفت: دستگاه‌های مسئول باید قاطعانه با متخلفان برخورد کنند.

گیل ابراز: احمد آقایی در آیین معارفه رئیس جدید دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آستارا با تاکید بر صیانت از اراضی ملی و جنگلی و ساحلی اظهار داشت: صیانت از اراضی ملی همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده لذا همه مسئولان وظیفه دارند که با پیروی از منویات ایشان از این ثروت خدادادی حفاظت کنند.

معاون اجتماعی و از پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با اشاره به وسعت بالای تخریب اراضی ملی و جنگلی در شهرستان‌های ساحلی این استان گفت: دستگاه‌های مسئول باید به‌صورت قاطعانه و مستمر برای صیانت از این منابع طبیعی و خدادادی برنامه‌ریزی کنند و در این راستا با هر کسی که در این‌ مورد تخلف کند قاطعانه برخورد کنند.

وی با بیان اینکه دین اسلام همواره بر مسئولیت انسان در قبال طبیعت و صیانت از آن تاکید کرده است تصریح کرد: دست اندازی عده‌ای سودجو به اراضی و منابع طبیعی استان تاسف آور است و دستگاه‌های ذی‌ربط باید قاطعانه در مقابل این تعدی‌کنندگان بایستند و با آنها برخورد کنند.

آقایی با اشاره به اینکه حفاظت از منابع طبیعی و جنگل‌ها و سواحل در شهرستان‌های مرزی مانند آستارا بسیار اهمیت دارد اظهار داشت: بسیاری از مسافران و گردشگران برای بازدید از منابع طبیعی و طبیعت منطقه به اینجا سفر می‌کنند و اگر این مولفه نباشد به اقتصاد شهرستان آسیب می‌رسد.

معاون اجتماعی و از پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با بیان اینکه ورود افراد خارج از شهرستان به آستارا موجب تغییر در فرهنگ منطقه شده است عنوان کرد: فعالیت سوداگران و دست درازی عده‌ای سودجو به محیط زیست، جنگل و سواحل نگران کننده است و باید برخوردهای قانونی لازم در این رابطه انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *