استاندار گیلان با اشاره به شیوع کرونا، اهمیت حفظ سلامت جامعه و تسهیلات و اقدامات انجام شده توسط سازمان بیمه سلامت ایران در این راستا، تاکید کرد که ارائه خدمات متنوع بیمه ای به مردم، با جدیت استمرار یابد.

گیل ابراز: ارسلان زارع در دیدار مدیرکل، معاونان و جمعی از مدیران اداره کل بیمه سلامت گیلان که به‌مناسبت هفته بیمه سلامت انجام شد؛ با تبریک سالروز آغاز امامت حضرت مهدی (عج) و نیز فرا رسیدن هفته بیمه سلامت، اظهار داشت: با توجه به اهمیت مقوله سلامت، اصلی‌ترین بخش سازمان بیمه مربوط به حوزه سلامت است.

وی تصریح کرد: بیمه سلامت نیز با رویکرد پوشش حداکثری همه شهروندان در کشورمان در جهت رسیدگی به حوزه های سلامت و درمان آنها، شکل گرفت و خوشبختانه امروز حدود ۵۰ درصد از جمعیت استان تحت پوشش این بیمه قرار دارند.

نماینده عالی دولت در گیلان یادآور شد: طرح تحول نظام سلامت که با تدبیر دولت در کشورمان به مرحله اجرا درآمد؛ گامی در جهت تامین سلامت مردم و اقدامی اصولی برای رفع دغدعه های مردم در این بخش است.

وی بیان کرد: این طرح برکات زیادی داشت؛ اما آنچه در نگاهی کلان و راهبردی، در نظام برنامه ریزی کشور سودمند واقع شد، ایجاد پرونده الکترونیک سلامت برای همه مردم بود.

زارع با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و افزایش نیاز آحاد جامعه به خدمات بیمه ای خاطرنشان کرد: امروز در شرایط ناشی از شیوع کرونا، برای مدیریت این بیماری بطور جدی نیازمند تقویت و توسعه دولت الکترونیک هستیم و ایجاد این پرونده ها، یاری بخش بوده است.

وی افزود: با اغتنام از فرصت، بار دیگر از تلاش‌های ایثارگرانه و مسئولانه کادر درمان و پزشکان برای حفظ سلامت جامعه طی افزون بر هشت ماهی که از شیوع کرونا می‌گذرد، قدرشناسی و اعلام می‌کنم قدردانی عملی از این تلاشگران، رعایت دقیق توصیه‌های بهداشتی توسط همه شهروندان است.

وی خاطرنشان کرد: تسهیلات و اقداماتی که بیمه سلامت در این مدت در اختیار مردم قرار داده و به انجام رسانده، از جمله نسخه الکترونیکی و ارائه خدمات متنوع بیمه ای در فرآیند مدیریت بیماری موثر بود که باید استمرار یابد.

وی با اشاره به نقش آموزش و تعالی فرهنگی در کاهش بروز بیماری‌ها، تاکید کرد: بیمه سلامت از ظرفیت های در اختیار خود برای آموزش سلامت در راستای پیشگیری از بیماری‌ها، توانمندسازی بیمه‌شدگان و فرهنگ سازی استفاده کند.

بر اساس آخرین آمارها، یک میلیون و ۲۰۱ هزار نفر در استان گیلان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *