فرمانده سپاه قدس گیلان با درخواست از نویسندگان برای پرداختن به حوزه دفاع مقدس گفت: عملیات کربلای ۵ ناگفته‌های زیادی دارد که باید به آن بپردازیم.

گیل ابراز: سردار محمد عبدالله‌پور امروز در آیین رونمایی از ۲ عنوان کتاب حوزه دفاع مقدس در سالن جلسات ستاد کنگره شهدای گیلان با بیان اینکه کتاب مهمان نخلستان راوی زندگینامه شهید تقوی است، اظهار داشت: این شهید گرانقدر ۳۶ ساعت با پای زخمی پشت خاکریز مقابل بعثی‌ها ایستاد و آنها متوجه جراحت وی نشدند.

فرمانده سپاه قدس گیلان ضمن تقدیر از نویسنده کتاب مهمان نخلستان جهت پرداختن به ابعاد زندگی و رشادت‌های این شهید جلیل‌القدر خاطرنشان کرد: در عملیات کربلای ۵ حوادث و اتفاقات مختلفی روی داد و باید جزئیات بیشتری از آن روزها را روایت کنیم.

وی به ابعاد شخصیتی شهید تقوی اشاره کرد و با تاکید بر اینکه ایشان با وجود تمکن مالی از رسیدگی به مشکلات مردم کوتاهی نمی‌کرد عنوان داشت: شهید تقوی همواره پای کار رفع مشکلات مردم بود و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کرد.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با بیان اینکه شهید تقوی بسیار فرد مسئولیت‌پذیری بود تصریح کرد: این شهید عزیز چه زمانی که در شهر بود و چه در جبهه، همواره مسئولیت‌پذیر بود و برای رفع مشکلات از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کرد.

سردار عبدالله‌پور خدمات ارزنده شهید تقوی برای آستانه‌اشرفیه و استان گیلان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: خیلی از ابعاد و حوادث جنگ تحمیلی به‌ویژه عملیات کربلای ۵ گفته نشده است و این موضوع حساسیت وظیفه ما در این‌باره را یادآوری می‌کند.

وی ضمن انتقاد از اهالی هنر و نویسندگان برای کم‌کاری در حوزه دفاع مقدس خاطرنشان کرد: اینکه بعد از ۴ دهه اکنون درباره جنگ و کربلای ۵ می‌نویسیم یعنی در این حوزه کم‌کاری شده است و باید در این‌باره بیشتر تلاش شود.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان امنیت و اقتدار و عزت ایران اسلامی را نتیجه ایثار شهدا ذکر کرد و بیان داشت: یکی از مظلومیت‌های جنگ این است که کمتر نویسنده‌ای پیدا می‌شود که از جنگ تحمیلی ۸ ساله ایران بنویسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *