ماهانه ۲۴ میلیارد تومان تعهدات کوتاه مدت و بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان انواع مستمری از طریق تامین اجتماعی گیلان در بخش بیمه ای هزینه می شود .

گیل ابراز: علی حسین نژاد مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با بیان اینکه در حال حاضر ۴۲۰ هزار بیمه شده اصلی و افزون بر ۱۳۸ هزار نفر مستمری بگیر به اتفاق افراد تبعی خود تحت پوشش تامین اجتماعی گیلان قرار دارند، اظهار داشت : در نیمه نخست سالجاری بمنظور ارائه تعهدات به این گروهها ، ماهانه بیش از ۲۴ میلیارد تومان تعهدات کوتاه مدت شامل ۱۶ میلیارد تومان مقرری بیمه بیکاری و ۸ میلیارد تومان انواع غرامت دستمزد و کمک هزینه و … و بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان مستمری های بازنشستگی ، بازماندگان و ازکارافتادگی پرداخت شده است که در شش ماهه سپری شده از سال بیانگر رقمی بیش از ۲۲۵۰ میلیارد تومان است .

وی با اشاره به افزایش ۴۵۰۰ مستمری بگیر در شش ماهه اول سال از رشد ۳/۵ درصدی این گروه خبر داد و خاطر نشان ساخت: مبلغ پرداختی در این بخش بعنوان عمده ترین تعهد سازمانی نیز با رشدی معادل ۳۰ درصد از ۲۷۰ میلیارد تومان در هر ماه به حدود ۳۵۰ میلیارد تومان افزایش یافته است .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان همچنین اظهار داشت : ۵۹ درصد بیمه شدگان اصلی تحت پوشش با جمعیتی در حدود ۲۴۶ هزار نفر را بیمه شدگان اجباری مشمول قانون کار تشکیل می دهند و گروه مشاغل آزاد با حدود ۷۳ هزار نفر نیز ۱۷ درصد از افراد این جامعه را دربرمی گیرد .

حسین نژاد با اشاره به اینکه رانندگان و کارگران ساختمانی با ۵۹ هزار بیمه شده ۱۴ درصد از جمعیت هدف از بیمه شدگان اصلی را شامل می شوند، افزود : یک میلیون و دویست و چهل و یک هزار نفر از جمعیت استان گیلان تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *