معاون توانبخشی بهزیستی گیلان با بیان اینکه ۲۸۲ هزار سالمند در گیلان داریم افزود: حدود ۱۵ هزار نفر یعنی ۱۰ درصد سالمندان استان از خدمات سازمان بهزیستی گیلان بهره‌مند می‌شوند.

گیل ابراز: عابدین قاسمیان امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته سالمند در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد اظهار کرد: هفته ملی سالمند فرصتی است که صدای سلامت شنیده شود و به نوعی ارتقای تفکر مثبت در نوع نگاه به سالمندان را رقم بزنیم.

وی با بیان اینکه ۲۸۲ هزار سالمند در گیلان داریم افزود: حدود ۱۵ هزار نفر یعنی ۱۰ درصد سالمندان استان از خدمات سازمان بهزیستی گیلان بهره‌مند می‌شوند.

معاون توانبخشی بهزیستی گیلان ادامه داد: سال های گذشته حدود ۲۸ درصد از معابر و اماکن عمومی استان گیلان برای معلولان و سالمندان مناسب‌سازی شده بود که در سال جاری با تلا ش های انجام شده این مناسب سازی به بیش از ۴۰ درصد رسیده است.

طاهره زاهد صفت مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این جلسه خاطرنشان کرد: هفته ملی سالمند فرصتی برای بازاندیشی و بازنگری اقدامات انجام شده در حوزه سالمندان است.

وی با بیان اینکه ۲۵درصد سالمندان مراقبت های طولانی مدت را در منزل سپری می کنند گفت: مسئولیت‌پذیری فرزندان نسبت به والدین سالخورده خود از موضوعات بسیار مهمی است که باید مورد توجه همه افراد جامعه باشد./ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *