مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان گفت: ۹۸ درصد خانوارهای شهری و روستایی گیلان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

گیل ابراز: حسین اکبر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه گاز یکی از نعمات بزرگ است که برخورداری از آن حق طبیعی همه مردم به‌ویژه روستاییان است اظهار داشت: در راستای اجرای نهضت گازرسانی از سال ۹۲ تاکنون ۸۶۰ خانوار روستایی گیلان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند اظهار داشت.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به اینکه پس از اجرای طرح گازرسانی ۴ شهر و ۸۶۰ روستای گیلان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند گفت: بسیاری از این مناطق دور افتاده و کوهستانی محسوب می‌شدند اما با تلاش مأموران و شرکت گاز استان توانستیم افراد ساکن در این مناطق را از گاز طبیعی برخوردار کنیم.

وی به اجرای طرح‌های کیفی متنوع برای ارائه خدمات پایدار و افزایش رضایتمندی مشترکان اشاره کرد و گفت: برای تحقق این منظور اقداماتی نظیر اجرای سیستم مرکز پیام و اتفاقات متمرکز، سیستم قرائت از راه دور جایگاه‌های CNG، قرائت آنلاین صورتحساب گاز و اپلیکیشن خدمات الکترونیک گاز را در دستور کار قرار دادیم.

اکبر با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۲ هزار و ۵۷ روستای استان گیلان و تمام شهرها به‌جز ماسوله از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند خاطرنشان کرد: شهر ماسوله به‌علت داشتن بافت تاریخی خود هنوز از نعمت گاز برخوردار نیست اما بقیه شهرهای گیلان مشکلی در این‌باره ندارند.

وی با بیان اینکه هم‌اینک میزان بهره‌مندی خانوارهای شهری و روستایی استان گیلان از نعمت گاز طبیعی ۹۸ درصد است بیان کرد: در مدت ۷ سال توانستیم بیش از ۴۰۰ هزار مشترک جدید جذب و برای تحقق این مهم بیش از ۷ هزار کیلومتر شبکه گاز اجرا و بالغ بر ۲۰۰ هزار انشعاب گاز نصب شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به اینکه این استان به‌عنوان معین جهت گازرسانی به سیستان و بلوچستان انتخاب شده است تصریح کرد: تلاش داریم با توسعه گازرسانی، زمینه رونق و آبادانی سیستان و بلوچستان را فراهم کنیم تا میزان رضایتمندی این منطقه نیز افزایش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *