حل معضل زباله در شهرستان رودسر نیازمند مشارکت همه شهرداری ها و شهروندان است.

گیل ابراز: شهردار رودسر در نشست بررسی آخرین وضعیت مدیریت پسماند شهرستانهای رودسر و املش با اعلام این مطلب گفت : شهرداری رودسر در طی یک سال اخیر یک اقدامات قابل توجهی در خصوص مدیریت و حل مشکل کارخانه کمپوست انجام داده که میتوان به جذب اعتبار لازم جهت رفع مشکلات کارخانه و خرید زمین جهت دفن ریجکت اشاره کرد.

رضا زنده دل از نبود محل مناسب جهت دفن بهداشتی زباله برای شهرهای همجوار و انباشت ریجکت در محوطه کارخانه گلایه کرد و گفت : این موضوع سرعت ساماندهی محوطه را به شدت کاهش داده است.

وی در ادامه تصریح کرد شهرداری رودسر آماده واگذاری مدیریت کارخانه به هرکدام از شهرداری های همجوار که علاقمند به این امر می باشند است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت : تصمیمات غلط در گذشته ذهنیت مردم را در خصوص کارخانه کمپوست خراب کرده و میزان مشارکت مردم را کاهش داده است .

حجت الاسلام و المسلمین صفری گفت: تمامی شهرداری‌ها می‌بایست طی دو الی سه هفته آینده طرح و نمونه کار پیشنهادی خود را ارائه دهند.
وی خاطر نشان کرد : در حوزه جذب اعتبارات تا آخر ایستاده و اعتبارات لازم را جذب خواهم نمود.

وی تصریح کرد: انتقال زباله به منطقه آلمان لنگه تبعات اجتماعی داشته و موضوع ریجکت زباله باید به صورت منطقه‌ای مدیریت شود و بررسی کارهای شهرداری های موفق در مورد پسماند میتواند در حل مشکل زباله کمک کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.