گیل ابراز: نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رودسر که در محل دفتر شورای اسلامی شهر برگزار گردید گفت : سبقه فرهنگی و تاریخی شهر رودسر در راستای رشد پیشرفت و آبادانی منطقه ثمربخش است .

حجت الاسلام و المسلمین صفری با اعلام این مطلب افزود: قدرت مطالبه‌گری جهت رسیدن به شاخصها در منطقه باید بالا برود.

وی تصریح کرد: با توجه به سبقه فرهنگی و تاریخی شهر رودسر میزان برخورداری از صنعت گردشگری در منطقه بسیار ناچیز است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از تلاش های شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رودسر گفت: مشکلات ترافیکی ، دفع آبهای سطحی و کمپوست از دغدغه‌های اصلی مردم است که خوشبختانه اقدامات مناسبی از سوی مجموعه شهرداری و شورا صورت گرفته و بنده نیز تا انتها در کنار شما بوده و در صورت نیاز کمک‌رسان شما خواهم بود تا با جذب اعتبارات لازم این مشکلات هرچه سریعتر حل شود .

وی وجود دو رودخانه مهم در شهر را فرصت مناسبی برای حل مشکل دفع آبهای سطحی و رونق گردشگری دانست و قول همکاری در خصوص اخذ مجوزات لازم جهت لایروبی این رودخانه ها را داد .

شهردار رودسر نیز در این نشست گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهر با رویکرد بررسی میزان شاخص بهره مندی نقاط مختلف سطح شهر از آسفالت، عملیات اجرایی زیرسازی و آسفالت ۲۰ هزار متر مربع از نقاط مختلف سطح شهر را در دستور کار قرار داد و تاکنون نزدیک به ۱۰ هزار متر مربع آسفالت در شهر اجرایی شده است.

مهندس زنده‌دل افزود: این میزان آسفالت از محل اعتبارات داخلی شهرداری عملیاتی شده و شهرداری در نظر دارد ۳۰ تا ۴۰ هزار متر مربع دیگر از سطح شهر را در صورت تخصیص قیر یارانه‌ی آسفالت نماید.

وی جذب اعتبار برای راه اندازی کارخانه کمپوست و آماده سازی و دیوارکشی آرامستان و بهره مندی شهر رودسر از اعتبارات طرح بازآفرینی شهری را از سوی نماینده محترم شهرستان خواستار شد .

مهندس زنده دل یکی از اساسی‌ترین مشکلات شهر رودسر را حل معضل آب های سطحی دانست و گفت : شهرداری رودسر در این خصوص اقدام به جذب مشاور جهت بررسی نقاط آبگیر و راه‌های برون رفت از این مشکل را در دستور کار قرار داد که طی بررسی انجام شده از سوی مشاور، اجرای آن بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داشته که اقدامات لازم جهت اخذ اعتبار از محل اعتبارات ویژه ستاد بحران صورت گرفته است.

رئیس شورای اسلامی شهر رودسر نیز در این نشست با تشریح اقدامات و پیگیری‌های انجام شده از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر گفت: با توجه به نبود محل دفن مناسب اموات جلسات متعددی جهت خرید زمین آرامستان انجام گرفت که در نتیجه تملک ۳۳۰۰ متر مربع زمین جهت گسترش آرامستان صورت گرفته است.

دکتر کاظمی تصریح کرد نبود درآمد پایدار و عدم توزیع عادلانه منابع ملی به شهرداری ها سرعت خدمت رسانی را کاهش داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *