عصر امروز دوشنبه دهم شهریور ماه ۹۹ در دفتر فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) با حضور دکتر محمد و شهردار رشت دومین جلسه بررسی پنج پروژه بزرگ قابل اجرا به وسیله این قرارگاه در شهر رشت بررسی شد.

گیل ابراز: در این نشست که دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان، سردار عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان، دکتر احمد رمضانپور رئیس شورا، اسماعیل حاجی پور و سیدامیرحسین علوی از اعضای شورای اسلامی و چند تن از مدیران شهرداری رشت حضور داشتند، چگونگی اجرای پروژه های مهم همچون پل زیرگذر میدان نیروی دریایی، پل راستگرد و چپگرد میدان امام حسین(ع)، زیر گذر میدان مصلی، زیر گذر میدان شهرداری و پل رو گذر ولیعصر مورد بحث و بررسی قرار گرفت و همچنین برای اجرای پروژه ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهررود رشت و پروژه تراموا تبادل نظر گردید.

در این جلسه مقرر شد برای ساماندهی رودخانه های رشت تعیین حریم بستر رودخانه ها به وسیله شرکت آب منطقه ای، تملک و آزادسازی حریم بستر به وسیله دولت، اجرای کلکتر جمع آوری فاضلاب با شرکت آبفای گیلان و ساماندهی جداره رودخانه ها با شهرداری رشت باشد.

همچنین پس از بحث و بررسی در زمینه زیرگذر میدان شهردارب رشت مقرر شد تونل شمالی به جوبی به طول دو کیلومتر و تونل شرفی به غربی هم به طول دو کیلومتر انجام شود و میدان زیرسطحی برای دسترسی به بازار رشت ایجاد شده و پارکینگ طبقاتی و تاسیسات بهداشتی و مکانیکی و فضاهای تجاری و گردشگری زیرسطحی ایجاد شود.

شهردار رشت در باره این پروژه ها تاکید کرد که اجرای آنها با توانمندیهایی که از قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) سراغ داریم می تواند تحولاتی اساسی در شهر رشت ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.