عصر امروز نشست خبری رئیس هیات ورزش های همگانی استان گیلان در دفتر این هیات در ورزشگاه عضدی رشت برگزار شد.

اختصاصی _ سارا حقیقی ، گیل ابراز ؛علی رضا زهری، در این نشست با بیان اینکه توسعه ورزش از مسیر ورزش همگانی میسر می شود،افزود: توسعه ورزش در مفهوم كلان از مسیر توسعه ورزش همگانی رقم می خورد، حتی می توان زیربنای اکثر ورزش قهرمانی و حرفه ای را از همین مسیر قلمداد کرد.

وی با اشاره به اینکه سلامت مردم اولویت اصلی هیات ورزش های همگانی استان گیلان است،تصریح كرد:امروزه با تغییر و ماشینی شدن سبك زندگی مردم و رواج كم تحركی در لایه لایه زندگی روزمره اقشار مختلف، نیاز به ورزش بیشتر از پیش احساس می شود.

وی با اینکه ورزش های همگانی اهدافی از قبیل تامین سلامت جسمی و روانی، غنی سازی اوقات فراغت، اجتماعی شدن، دور شدن از زندگی ماشینی و زمینه سازی برای رشد ورزش قهرمانی را دنبال میکند،افزود:افزایش سهم ورزش در سبد خانوار نیازمند یک عزم ملی و مشارکت همه نهادها و سازمان ها از جمله صدا و سیما است تا فرهنگ‌سازی از مسیر تغییر نگرش مردم ‌برای ورزش کردن در جامعه نهادینه شود.

وی ادامه داد: رسانه ها، ادارات ورزش و جوانان، هیات ورزش های همگانی، شهرداری، آموزش و پرورش، دانشگاه و سایر نهادها می توانند با یك وحدت رویه در جهت فرهنگ سازی ورزشی گام بردارند.

در ادامه این نشست رییس هیات ورزش های همگانی از جمعی از خبرنگاران به پاس فعالیت در انتشار و انعکاس اخبار هیات ورزش های های همگانی استان تجلیل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *