گیل ابراز: مردم گیلان در پی اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) در اجتماعی اعتراض‌آمیز با درخواست از موضع‌گیری قاطع دولتمردان و مسؤولان خواستار تحریم کالاهای فرانسوی شدند.
اجتماع عظیم گیلانیان در اعتراض به هتک حرمت به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص)/گیلانیان خواستار تحریم کالاهای فرانسوی شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اجتماع باشکوه مردم گیلان در محکومیت به اقدام شنیع نشریه فرانسوی در توهین به ساحت نورانی قرآن کریم و پیامبر ختمی‌مرتبت (صلی‌الله علیه و آله) امروز در گلزار شهدای رشت با رعایت توصیه‌های بهداشتی برگزار شد.

دولتمردان و مسؤولان موضع قاطع بگیرند

امام‌جمعه بندرانزلی در جمع تجمع پرشور مردم رشت در گلزار شهدا با بیان اینکه جهان کفر و شرک با همه توان و قوا درصدد از بین بردن اسلام و هتک حرمت به مقدسات اسلامی است، اظهار کرد: اراده و مشیت الهی بر این است که جهان تحت حاکمیت اسلام قرار گیرد و در این راستا مسلمانان را مورد آزمون و امتحان قرار می‌دهد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالجواد شمس‌الدین با اشاره به اینکه عجز دشمنان در مقابل روشنگری‌های جهان اسلام آنان را وادار به چنین جسارت‌هایی کرده است، بیان کرد: حرکت مذبوحانه، رذل و نابخردانه ایادی استکباری در هتک حرمت به ساحت نورانی قرآنی و پیامبر اسلام (ص) و حمایت سردمداران منفور آنان از این رفتارهای زشت و قبیح نشان‌دهنده تحقق پیروزی اسلام و امت اسلامی است.

وی با اشاره به هشدارهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم هوشیاری مسلمانان در مقابل توطئه‌های دشمن، گفت: دشمنان می‌خواهند افکار عمومی را از امور اصلی جهان اسلام غافل و توجه آنان را به مسائل فرعی معطوف کنند.

امام‌جمعه بندرانزلی با اشاره به هشدارهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم هوشیاری مسلمانان در مقابل توطئه‌های دشمن گفت: دشمنان می‌خواهند افکار عمومی را از امور اصلی جهان اسلام غافل و توجه آنان را به مسائل فرعی معطوف کنند.

وی حرکت مذبوحانه سازش با رژیم صهیونیستی و باز کردن پای دشمنان بشریت به منطقه را ازجمله امور مهم جهان اسلام دانست و تصریح کرد: در مقابل این اقدام شکست‌خورده، حرکتی عظیم و مقتدرانه و پیروزمندانه در جبهه مقاومت لبنان و فلسطین شکل‌گرفته که نویدبخش هم‌پیمان شدن نیروهای مقاومت و مبارزین فلسطینی برای مقابله با رژیم صهیونیستی و خط سازش و آزادسازی قدس شریف است.

شمس‌الدین با اشاره به عدم احتمال برگزاری پیاده‌روی اربعین به دلیل شیوع بیماری منحوس کرونا گفت: در راهپیمایی اربعین شعار «حب الحسین یجمعنا» را به تمام جهان مخابره می‌کردیم، اما امسال شعار نیروهای عاشورایی به تأسی از سردار دل‌ها، شهید حاج قاسم سلیمانی «ما ملت امام حسینیم» است.

وی با بیان اینکه شهدا سند گویای حقانیت انقلاب اسلامی هستند، افزود: دشمنان از طریق محاصره کردن ما از شیوه‌های مختلف و ناجوانمردانه به دنبال به براندازی نظام بودند که با توجه به اراده خدا، ایران اسلامی همواره پیروز و سربلند است.

امام‌جمعه بندرانزلی با اشاره به چرایی شکل‌گیری گروه‌های تکفیر برای از بین بردن آرامش کشورهای مسلمان و اختلاف‌افکنی بیان کرد: امروز شعار «مرگ بر آمریکا» از حلقوم شهروندان آمریکایی به گوش استکبار می‌رسد و دسایس خودشان به خودشان بازگشته است.

وی با بیان اینکه نظام اسلامی هنوز در سوگ سردار سلیمانی بوده و انتقام خون پاک شهید مقاومت را از دشمنان نگرفته است، افزود: دشمنان خیال می‌کردند با شهادت سردار سلیمانی خط مقاومت در دنیا تعطیل می‌شود، اما نیروی قدس سپاه همان مسیر را سریع‌تر و توفنده‌تر ادامه می‌دهد.

شمس‌الدین با تأکید بر اینکه مهم‌ترین پیام اجتماع امروز درخواست از دولتمردان و دستگاه دیپلماسی برای موضع‌گیری صریح و قاطع نسبت به اهانت به ارزش‌های دینی است، بیان کرد: باید غیرت دینی و ولایی مردم ظهور و بروز پیدا کند و محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری، نباید بهانه‌ای برای کوتاه آمدن در برابر اهانت‌ها و کمرنگ شدن اظهار عشق و محبت به ساحت نورانی و مقدس قرآن و پیامبر (ص) شود.

وی با بیان اینکه همه مسؤولان قوا باید انزجار خودشان نسبت به حرکت خبیثانه نشریه فرانسوی را اعلام و حرکت دولت فرانسه را محکوم کنند، افزود: از دولتمردان می‌خواهیم ورود و خروج کالا به فرانسه را محدود کنند و مؤمنان و انقلابیون کالاهای فرانسوی را نخرند؛ و همه بدانند برای ما چیزی مهم‌تر و ارزشمندتر از اسلام و قرآن و اهل‌بیت (ع) نیست.

در پایان این مراسم نیز قطعنامه اجتماع مردمی در محکومیت اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم و پیامبر اعظم (ص) در پنج بند قرائت شد.

علاوه بر این تشکل‌های مختلف نیز با صدور بیانیه‌های مختلف انزجار خود را در محکومیت اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم و پیامبر اعظم (ص) اعلام و خواستار برخورد جدی مسؤولان با دولتمردان فرانسه شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *