به‌منظور ساماندهی و صدور مجوز فعالیت واحدهای سیار عرضه خوراک با رعایت پروتکل های بهداشتی، تفاهم نامه همکاری فی مابین سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری رشت و مرکز بهداشت این شهرستان منعقد شد.

گیل ابراز؛ در جلسه انعقاد این تفاهم‌نامه که به امضای «مرتضی عاطفی» ریاست سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری رشت و « جلال برشان» ریاست مرکز بهداشت شهرستان رسید، بر رعایت موارد بهداشتی توسط دستفروشان عرضه مواد خوراکی و همچنین ارتقاء کیفیت جاذبه های شهری تاکید شد.

عاطفی در این جلسه با قدردانی از زحمات ریاست قبلی در خصوص بسترسازی لازم جهت ایجاد این تفاهم نامه گفت: در گذشته تمایل چندانی توسط دستگاههای اجرایی جهت پذیرش فعالیت واحدهای سیار عرضه خوراک، گاری کبابی ها وجود نداشت و همین امر موجب شد تا اقدام عملی در این خصوص انجام نشود.

وی با تاکید بر اینکه باید بپذیریم که با نگاه حذفی و سد کردن راه صاحبان کسب و کار نمی توانیم به نتیجه مطلوبی دست یابیم افزود: با توجه به بیکاری موجود و جذابیت گاری کبابی ها برای گردشگران باید با ایجاد ساز و کار قانونی دقیق، شرایط کسب مجوز فعالیت را به شکلی مدون و برنامه ریزی‌شده برای این واحدها قابل اجرا کنیم.

عاطفی با بیان اینکه امضای این تفاهم نامه را به فال نیک می گیرم و شهروندان همواره شهرداری را در کنار خود بدانند،ابراز امیدواری کرد انعقاد این تفاهم نامه منجر به ساماندهی این واحدهاو ارتقا جاذبه های شهری شود.

در ادامه این جلسه «جلال برشان» با قدردانی از این اقدام ارزشمند سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری و تصریح اینکه کنترل و نظارت بر واحدهای سیار عرضه خوراک از عهده اداره بهداشت به تنهایی خارج است اظهارداشت: شیوع بیماری کرونا و ضرورت حفظ و ارتقاء سلامت شهروندان همراه با افزایش سواد بهداشتی ما را مصمم به اجرای این تفاهم نامه کرده است.

رییس مرکز بهداشت شهرستان رشت افزود: شیوع بیماری کرونا با وجود تمام سختی ها و مشکلات، موجب احیا روحیه وحدت، همکاری و همدلی شده و امیدوارم این اقدام ماندگار شود.

« بینش» معاون مرکز بهداشت رشت نیز در سخنانی با بیان اینکه رشت اولین شهری است که پروژه ساماندهی واحدهای سیار عرضه خوراک را اجرا می کند ابراز امیدواری کرد با تلاش همه دست اندکاران الگوی کشور در این حوزه شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.