اولین نشست مشورتی دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی بهزیستی استان گیلان در سالن خزائلی بهزیستی گیلان برگزار گردید.

صبح روز بیست و هشتم تیر ماه اولین نشست مشورتی دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی بهزیستی استان با ریاست دکتر حسین نحوی نژاد ، مدیرکل بهزیستی گیلان و با حضور دکتر قاسمیان معاونت توانبخشی بهزیستی ، مهندس امین حسینی مسئول دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان ، دکتر پوررضا مسئول دبیرخانه شورای سالمندان استان و همچنین تشکلهای معلولین،انجمن معلولین گیلان و بنیادهای فرزانگان امید و افق ساز استان در سالن خزائلی بهزیستی گیلان برگزار گردید.

در این جلسه دکتر نحوی نژاد ،مدیرکل بهزیستی گیلان و دبیر ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان بر لزوم همراهی و تلاش تشکلهای معلولین جهت اجرایی شدن قوانین بالادستی از جمله قانون جامع حمایت از حقوق معلولین به ویژه فصل دوم این قانون که مختص مناسب سازی ویژه معلولین است، تاکید کردند.

ایشان به آمار بالای سالمندی در کشور و بخصوص استان اشاره نمودند و خواستار عزم جدی تر دستگاههای ذیربط جهت اطلاع رسانی ، آگاه سازی و رعایت نکات و دستورالعملهای مناسب سازی در سطح استان شدند.

در ادامه مقرر گردید با توجه به پتانسیل بسیار زیاد تشکلهای معلولین ، از ظرفیت آنها در شناسایی نواقص و مشکلات مناسب سازی ساختمانها و معابر سطح شهر استفاده و در ارزیابی های ساختمانهای ادارات دولتی شرکت کننده در جشنواره شهید رجایی از نمایندگان این تشکلها در سطح استان در کنار کارشناسان مناسب سازی بهزیستی بهره برداری گردد.

ضمنا مقرر شد در فرآیند آگاه سازی و فرهنگ سازی جامعه از ظرفیت وجودی تشکلهای معلولین و بنیاد فرزنگان نیز به عنوان پیشانی و خط مقدم سازمان بهزیستی استفاده گردد.

با توجه به رشد جمعیت سالمندی در استان گیلان و لزوم هماهنگی ها و برنامه ریزی های بیشتر در این رابطه ، مقرر گردید نشستهای مشورتی و تبادل اطلاعات بین دبیرخانه های ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی و شورای سالمندان استان نیز بصورت منظم و مستمر برگزار گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *