رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از رونق جذب سرمایه‌گذاری خارجی در این منطقه خبر داد و گفت: میزان اشتغال مستقیم در منطقه آزاد انزلی به حدود ۲۰ هزار نفر ارتقاء یافت.

محمد ولی روزبهان با بیان اینکه در سال ۹۸ میزان سرمایه‌گذاری مستقیم داخلی جذب شده در منطقه آزاد انزلی از مرز هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان عبور کرد اظهار داشت: جذب سرمایه‌گذاری خارجی در این منطقه رونق خوبی دارد و میزان اشتغال مستقیم به حدود ۲۰ هزار نفر ارتقاء پیدا کرده است.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف تولیدی، خدماتی، گردشگری و ترانزیت خبر داد و عنوان کرد: در سال گذشته شاهد جذب سرمایه‌گذاری ۶۱ میلیون دلاری از سوی سرمایه‌گذاران خارجی در این منطقه در حوزه‌های خدمات، گردشگری، تولیدی و صنعتی بودیم.

روزبهان تسریع در روند تکمیل زیرساخت‌ها توسط سازمان منطقه آزاد انزلی را از جمله رویکردهای این سازمان اعلام کرد و بیان داشت: طرح احداث خط ریلی میان مجتمع بندری کاسپین و ایستگاه پیربازار رشت، بهره‌برداری از اسکله‌های در حال احداث از سوی بخش خصوصی و اسکله رو رو از جمله این پروژه‌های زیرساختی محسوب می‌شوند.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی آغاز عملیات ساخت شهرک صنعتی ناحیه ۳ در فضای پسکرانه بندر کاسپین را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: ساخت این مجموعه به عنوان یک زیرساخت مهم و اثربخش در راستای ارتقاء و افزایش ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی منطقه در دستور کار این سازمان قرار دارد.

روزبهان در حوزه سرمایه‌گذاری تولیدی و صنعتی چه داخلی و چه خارجی اولویت سازمان منطقه آزاد انزلی را جذب طرح‌های سرمایه‌گذاری که اقدام به تولید و صدور کالاهای مورد نیاز بازارهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا می‌کند اعلام کرد و افزود: همین راهبرد در مورد شهرک صنعتی ناحیه سه این منطقه هم اعمال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش بنیان صادرات محور و تولیدکنندگانی که محصول تولیدی آن‌ها مانع از ورود نمونه مشابه خارجی می‌شوند در اولویت قرار دارند خاطرنشان کرد: از سوی دیگر در زمینه گردشگری نیز فعال کردن مسیر گردشگری دریایی در دریای خزر به منظور افزایش درآمدهای ارزی کشور نیز مورد توجه سازمان است.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی با منطقه ویژه لوتوس آستراخان جهت بهره‌برداری از نخستین کشتی کروز در این دریا را متذکر شد و گفت: علاوه بر این‌ها سازمان منطقه آزاد انزلی به دنبال جذب سرمایه‌گذارانی است که اقدام به فرآوری محصولات کشاورزی و شیلاتی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *